Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Методичні рекомендації, що стосуються аудиту за 2018 рік суб'єктів господарювання

28.02.2019 235 0 0


Нацкомфінпослуг затвердила методичні рекомендації, що стосуються аудиту за 2018 рік суб'єктів господарювання, нагляд за якими здійснює Нацкомфінпослуг.

Згідно з документом, до ключових питань аудиту зокрема відносяться оцінка активів за справедливою вартістю, знецінення активів, наявність і оцінка активів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, визначення отриманого від інвестиційної діяльності доходу, доходу від операцій з пов'язаними особами, в тому числі в межах однієї промислово-фінансової групи.

В аудиторському звіті також необхідно відобразити суттєву операцію з активами, дебіторську заборгованість по нефінансовим операціями, залучення коштів, в тому числі від фізичних та юридичних осіб і прострочених зобов'язаннях.

При цьому регулятор зазначає, що суттєвою за активами вважається операція, обсяг якої становить понад 10% загальної величини активів на останню звітну дату.

В аудиті також повинна бути відображена інформації про порядок формування статутного капіталу (історія походження коштів), джерело походження складових частин власного капіталу (капітал в оцінці, внески в додатковий капітал).

При аудиті страховика також рекомендовано розглядати дотримання ним вимог законодавства щодо відповідності політики перестрахування, в т.ч. прийняття ризиків у перестрахування лише тих видів добровільного та обов'язкового страхування, на здійснення яких отримано ліцензію, і укладення договорів перестрахування зі страховиками (перестраховиками) нерезидентами відповідно до порядку та вимог щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента, затвердженого постановою Кабінету міністрів України.

Якщо страховик має ліцензію на обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, то в аудиті повинна бути відображена інформація, формує і веде він облік страхового резерву збитків, які виникли, але не заявлені, та страхового резерву коливань збитковості в обов'язковому порядку.

А також дотримується він умови забезпечення платоспроможності, зокрема, наявність на будь-яку дату після отримання ліцензії перевищення фактичного запасу платоспроможності (нетто-активів) над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності не менше ніж на 25%, але не менше EUR1 млн за офіційним курсом валют на дату розрахунку зазначених показників. Забезпечує він можливість обробки претензій (врегулювання страхових випадків) на всій території України, а саме - чи забезпечує прийняття та облік повідомлень учасників ДТП цілодобово за телефоном безкоштовної багатоканальної телефонної лінії страховика, даних про їх учасників і обставин для фіксації повідомлення і надання учасникам ДТП інформації про порядок врегулювання збитків і прийняття страховиком необхідних заходів.

https://www.nfp.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали