Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто може бути оператором протимінної діяльності

31.01.2019 1229 0 0

Із 25 січня набув чинності Закон від 06.12.18 р. № 2642-VIII, яким визначені правові та організаційні засади протимінної діяльності в Україні та особливості державного регулювання у цій сфері.

Операторами протимінної діяльності (далі – оператор) визнані підприємства, установи чи організації (далі – підприємства) незалежно від форми власності та організаційно-правової форми (крім розташованих в офшорних зонах або зареєстрованих на території держав, до яких застосовані санкції, або які є походженням з держави, визнаної державою-окупантом, державою-агресором).

З метою обліку суб’єктів господарювання (далі – СГ) і неприбуткових підприємств, які мають право на господарчу діяльність у цій сфері та отримали свідоцтво про акредитацію, створюється Реєстр операторів протимінної діяльності.

Неприбуткові підприємства, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, – у разі якщо виконання заходів з протимінної діяльності відповідає їх статутним цілям, – набувають статусу операторів з моменту отримання свідоцтва про акредитацію оператора.

Вперше свідоцтво видається на рік, а під час другої та подальших акредитацій – на 5 років.

Акредитацію здійснюватиме комісія з питань акредитації операторів протимінної діяльності та моніторингу їх відповідності вимогам акредитації – як постійно діючий колегіальний орган у складі національного органу з питань протимінної діяльності. Кабмін затвердить порядок акредитації та моніторингу операторів, а також низку інших документів для врегулювання діяльності у цій сфері.

Виконавці заходів у сфері протимінної діяльності (уповноважені підрозділи центральних органів виконавчої влади, до складу яких входять фахівці з протимінної діяльності, та оператори) можуть:

  • виконувати роботи з розмінування вибухонебезпечних предметів;
  • проводити навчання протидії ризикам, пов'язаним з вибухонебезпечними предметами;
  • інформувати про незастосування таких предметів;
  • знищувати та утилізувати вибухонебезпечні предмети, непридатні для використання і зберігання;
  • надавати медичну допомогу постраждалим особам та здійснювати їхню медичну, професійну реабілітацію;
  • здійснювати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців у цій сфері.

На період участі у виконанні робіт з гуманітарного розмінування життя і здоров’я фахівців, залучених операторами, підлягають обов’язковому страхуванню.

Для відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок гуманітарного розмінування, до початку зайняття протимінною діяльністю оператор зобов’язаний укласти договір страхування цивільно-правової відповідальності на період здійснення зазначеної діяльності на конкретно визначеній території та 10 років після її закінчення. Мінімальний розмір страхової суми за таким договором становить 250 МЗП (у 2019 році – 1 043 250 грн.). Розмір відшкодування заподіяної шкоди визначається за згодою сторін або у судовому порядку.

http://rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали