Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кодекс з процедур банкрутства планують удосконалити

26.11.2020 53 0 0

Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства». 

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний№4409), Стратегією сталого розвитку «Україна-2020», Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та Планом законодавчого забезпечення реформ в Україні реформу у сфері банкрутства визнано пріоритетною в Україні. 

Для досягнення стратегічної мети входження України до провідної двадцятки країн світу за умовами ведення бізнесу необхідно покращувати показники, зокрема у сфері банкрутства (неплатоспроможності). 

У зв’язку з цим, Міністерством юстиції України з метою удосконалення положень Кодексу України з процедур банкрутства в частині усунення технічних неузгодженостей та суперечностей розроблено законопроект «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства». Його метою і завданням є усунення технічних неузгодженостей та недоліків, врегулювання суперечливих питань та узгодження деяких положень Кодексу між собою. 

Запропоновані проектом зміни стосуються, зокрема: 

  • узгодження положень Кодексу, приведення їх у відповідність до Господарського процесуального кодексу України, законів «Про запобігання корупції», «Про управління об’єктами державної власності», «Про судовий збір», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»; 
  • уніфікації, усунення розбіжностей у термінології в усьому тексті Кодексу; 
  • змін, пов’язаних з впровадженням автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність»; 
  • удосконалення порядку відбору арбітражних керуючих у справах про банкрутство;
  • виключення з тексту Кодексу некоректних або суперечливих норм, а також конкретизація положень Кодексу; 
  • приведення у відповідність норм Кодексу до законодавства у сфері архівної справи та діловодства; – установлення чітких строків для погашення вимог кредиторів та усунення можливості зловживань з боку арбітражного керуючого; 
  • регулювання питання поводження з майном банкрута після закриття провадження у справі про банкрутство.

www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали