Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ключовий законопроект про державні фінгарантії щодо надання медпослуг

Редакція

20.03.2017 121 0 0

Кабінет Міністрів України розглянув другий пакет нормативних актів та ініціював законопроекти, які після ухвалення Парламентом запустять реформу охорони здоров’я і зроблять процес змін в медичній сфері невідворотним.

Зокрема, йдеться про 4 законопроекти та 2 постанови Уряду.

Першим і головним законом реформи має стати законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Його метою є створення нового механізму фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування. Гарантований обсяг медпослуг та ліків, вартість яких покривається страхуванням, закріплюється на рівні закону в державному гарантованому пакеті. В межах цього пакету держава гарантуватиме повне покриття вартості послуг екстреної, паліативної, первинної допомоги, та частково покриватиме вартість платних послуг на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях. Для можливості прогнозувати обсяг витрат на охорону здоров’я Кабінет Міністрів буде щорічно затверджувати конкретний перелік послуг та лікарських засобів, які входять до гарантованого пакету. Виконання функцій страховика і єдиного замовника з централізованої закупівлі медпослуг, контролю за дотриманням умов договорів про медичне обслуговування населення постачальниками здійснює новий центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом - Національна служба здоров'я України.

Законопроектом визначаються такі поняття, як «державне солідарне медичне страхування», «застраховані особи», «Національна служба здоров’я України», «реімбурсація», «страховик», «страховий випадок», «тарифи» та ін. Крім того, документ визначає хто є суб’єктом та об’єктом державного солідарного медичного страхування, права та обов’язки застрахованих осіб, регламентує договірні відносини між Національною службою здоров’я та закладами охорони здоров’я усіх форм власності, фізичними-особами підприємцями, які одержали ліцензію на приватну медичну практику.

У розділі «Основні засади оплати медичних послуг та лікарських засобів» визначено принципи формування тарифів - глобальні ставки, капітаційні ставки, ставки на пролікований випадок та ін. Закон набере чинності через місяць з дня його офіційного опублікування, а Уряд у місячний строк має затвердити положення про Національну службу здоров’я, ухвалити нормативно-правові акти, що випливають із цього закону та ін. Передбачається, що до 31 грудня 2017 року дія закону поширюватиметься виключно на первинний рівень на фінансування медпослуг та ліків, визначених переліком, а повністю система запрацює у 2019 р.

Ключовими рішеннями засідання Уряду є внесення змін до низки постанов, які врегулюють проблему доступності ліків. Ці зміни дозволять привести Нацперелік основних лікарських засобів у відповідність до останньої актуальної версії Примірного переліку ВООЗ та запровадити реімбурсацію ліків.

Докладніше дивись за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали