Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Який максимальний рівень забруднюючих речовин в харчових продуктах

Редакція

16.06.2016 320 0 0

15 червня 2016 року, набув чинності наказ МОЗ від 13.06.13 року № 368, яким затверджено Державні гігієнічні правила і норми «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах».

Регламент застосовується для всіх операторів ринку, які виробляють харчові продукти, зазначені в Додатку до Регламенту.

Оператор ринку (оператор ринку харчових продуктів) - виробник, продавець (постачальник), який здійснює діяльність з виробництва, транспортування, зберігання та реалізації харчових продуктів.

Харчові продукти та/або інгредієнти не можуть перебувати в обороті, якщо вони містять забруднюючі речовини з перевищенням максимальних рівнів, наведених в Додатку, також забороняється исспользовать такі продукти як інгредієнти.

Забруднююча речовина - це будь-яка біологічна речовина, в тому числі організми, мікроорганізми та їх частини, або хімічна речовина, стороння домішка чи інша речовина, ставяще під загрозу безпеку і придатність харчового продукту. У Додатку встановлені норми таких речовин: нітрати, мікотоксини, метали, 3-монохлорпропан-1, 2-діол (3-MCDP), діоксини і ПХБ, поліциклічні ароматичні вуглеводні.

Крім того, Регламентом встановлено спеціальні вимоги до окремих видів харчових продуктів - арахісу, горіхів, іншим маслосодержащей насінню, сухофруктам, рису і кукурудзі.

Встановлено, що для відбору зразків і проведення досліджень (випробувань), які здійснюються під час держконтролю вмісту забруднюючих речовин, використовуються методики відбору зразків та їх досліджень (випробувань), встановлені національними стандартами України. При обгрунтуванні неможливості застосування таких стандартів або їх відсутності застосовуються методики, встановлені відповідними міжнародними організаціями, в тому числі Міжнародною організацією зі стандартизації, ISO, комісією Кодексу Аліментаріус.

Продукти, які не відповідають вимогам Регламенту, і виготовлені та/або введені в обіг не пізніше ніж через 12 місяців з дня набрання Регламенту в силу, залишаються в обігу на ринку України до закінчення терміну їх придатності.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали