Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кабмін пропонує ввести стягнення необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження

Редакція

23.12.2016 135 0 0

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5577 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо механізму стягнення необґрунтованих активів на користь держави у порядку цивільного судочинства».

Законопроект розроблений з метою вдосконалення положень законодавства щодо обігу в дохід держави необґрунтованих активів, які були виявлені під час кримінального провадження корупційних злочинів проти особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Метою прийняття проекту Закону є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого були виявлені такі активи, правомірність походження яких не встановлена, в той час як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватися і розпоряджатися, який у світовій практиці правозастосування має усталену назву «Non-Conviction Asset Based Forfeiture», або «громадянська конфіскація».

Проектом Закону пропонується передбачити дві стадії розгляду справи про стягнення необґрунтованих активів в дохід держави: попереднє судове засідання і розгляд справи по суті. На кожній з цих стадій судом будуть вирішуватися різні питання, від яких буде залежати хід судового розгляду справи.

Також проектом Закону вноситься зміна в перелік випадків застосування спеціальної конфіскації у кримінальному провадженні, а саме цей перелік доповнюється випадками смерті обвинуваченого і підозрюваного.

Крім цього, проектом пропонується звільнити органи прокуратури від сплати судового збору при подачі позову в суд про стягнення необґрунтованих активів в дохід держави до закінчення кримінального провадження, оскільки цей інститут є новим і, відповідно, таке звільнення від сплати судового збору не позначиться на попередніх розрахунках надходжень судового збору в 2016 році, які проводилися з метою оцінки можливостей виконання відповідних зобов'язань держави перед Міжнародним валютним фондом.

Прийняття проекту Закону забезпечить можливість звернення в дохід держави необґрунтованих активів, отриманих від корупційних злочинів, в рамках цивільного судочинства.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали