Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Боротися з домашнім насильством будуть ефективніше

Редакція

19.07.2016 165 0 1

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 4952 «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами».

Так, в Кримінальний кодекс пропонується внести нову статтю 126-1 «Домашнє насильство» - умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо справжнього чи колишнього чоловіка або особи, з яким винний перебуває (перебував) в сімейних або близьких до них відносинах, що призводить до фізичних або психічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого. Санкція за такі дії - обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років.

Що стосується особи, яка вчинила домашнє насильство, передбачається застосовувати обмежувальні заходи, наприклад, заборонити перебувати в місці спільного проживання з потерпілим особою, заборонити листування, телефонні переговори, направити особу на проходження спеціальної програми для кривдників. За невиконання тимчасових обмежувальних заходів пропонується карати арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років.

До обтяжуючих обставин запропоновано віднести вчинення кримінального злочину щодо справжнього чи колишнього чоловіка або особи, з яким винний перебуває (перебував) в сімейних або близьких до них відносинах.

Крім того, проектом передбачається ряд відповідних змін до КПК.

Зокрема, якщо відгук поданого раніше заяви про порушення провадження у формі приватного обвинувачення був обумовлений істотними обставинами, то заяву про вчинення кримінального злочину може бути подано повторно і одночасно з оскарженням постраждалим постанови прокурора або постанови судді (суду) про закриття кримінального провадження.

При цьому істотними обставинами визнаються:

- примус потерпілого або його законного представника до відкликання заяви;

- наявність фізичних чи психічних вад потерпілого, що виникли після подачі заяви, наявність залежності потерпілого від підозрюваного (обвинуваченого).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали