Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У яких випадках можна застосовувати назву посади «генеральний директор»?

15.03.2019 1645 0 0


У листі від 06.02.19 р. № 19/0/193-19 Мінсоцполітики висловило свою думку із приводу різниці між назвами посади «директор» і «генеральний директор» із кодом 1210.1 у Національному класифікаторі ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – Класифікатор професій).

Зокрема, відмінність між цими посадами полягає в тому, що «директор» здійснює керівництво однією організаційною одиницею (підприємством, організацією, комплексом тощо), а «генеральний директор» зазвичай керує декількома організаційними одиницями, які становлять об'єднану структуру (асоціація, концерн, об'єднання і т. п.).

Професійні назви робіт із кодом 1210.1 відносяться до посад перших керівників підприємств, установ, організацій і т. п. Робота на цих посадах передбачає загальне керівництво підприємством.

Згідно зі ст. 64 ГК підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників і штатний розпис.

Крім того, у ст. 39 Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII сказано, що виконавчий орган товариства керує його поточною діяльністю. Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є «директор», якщо статутом не передбачена інша назва. Але статутом може бути передбачено, що виконавчий орган товариства є колегіальним – із зазначенням його кількісного складу. Назвою колегіального виконавчого органу є «дирекція», а його голови – «генеральний директор», якщо статутом не передбачені інші назви.

Крім того, якщо виникає необхідність у розширенні назв посад (професій), припустимо використовувати терміни та слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладу (примітка 2 у додатку В до Класифікатора професій).

Тому у випадку створення в ТОВ або ТДВ (відповідно до статуту) колегіального виконавчого органу «дирекція», очолюваного генеральним директором, у штатному розписі цього товариства можуть застосовуватися назви посад «Генеральний директор дирекції товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» або «Генеральний директор товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Від зазначеної базової назви генерального директора в штатному розписі може бути передбачена також посада «Заступник генерального директора дирекції товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю» або «Заступник генерального директора товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали