Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Строк реєстрації від'ємного РК і зменшення податкових зобов'язань постачальника

31.08.2018 4886 0 0


Чи впливає проміжок часу, що минув від дати складання розрахунку коригування до податкової накладної до дати його отримання покупцем з метою реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (якщо затримка реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН відбувається у зв’язку з технічними проблемами покупця або у разі відмови покупця отримувати такий розрахунок коригування) на визначення податкового періоду, в якому постачальник має право зменшити податкові зобов’язання?

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будьяка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/ послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). 

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/ послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. 

Згідно із пп. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку – постачальника, то: 

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок; 

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/ послуг. 

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної. 

Тобто у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг постачальник має право зменшити податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування, своєчасно зареєстрованого отримувачем в ЄРПН, у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено. 

Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

Якщо розрахунок коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг не зареєстрований покупцем в ЄРПН, то податкові зобов’язання постачальника не можуть бути зменшені. 

Отже, період, в якому відбувається зменшення податкових зобов’язань платника податку – постачальника залежить лише від термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування покупцем, і не залежить від проміжку часу, що минув від дати складання такого розрахунку коригування до дати його отримання покупцем, а також від причин затримки реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування.

ЗІР 101.23

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали