Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підприємства, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані вести облік товарних запасів

28.10.2020 40 0 0

Під час проведення фактичної перевірки представники контролюючого органу мають право вимагати від платника податків проведення інвентаризації та зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. Докладніше про те, чому суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані вести облік товарних запасів, – далі.

Суб’єкт господарювання зобов’язаний надати для проведення перевірки накладні, товаро-транспортні накладні на товар, що знаходиться в реалізації, а також провести перерахунок готівки за місцем проведення розрахунків для встановлення обсягу реалізації на час перевірки.

Слід нагадати, що відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), у разі продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також під час здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Водночас, суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи в паперовій або електронній формі, які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться в місці продажу (господарському об’єкті).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Окремо слід звернути увагу, що вимоги Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 р. № 879, відповідно до п. 2 цього Положення застосовуються для юридичних осіб усіх форм власності та не розповсюджуються на фізичних осіб – підприємців.

kyiv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали