Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Передплата бюджетниками періодики: кореспонденція рахунків та особливості

Лист Мінфіну від 03.06.2015 р. № 31-11420-08-10/18126

Перерахування сум постачальникам згідно з пред'явленими рахунками шляхом попередньої оплати у випадках, передбачених законодавством, здійснюється відповідно до пункту 3.9 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями бюджетних установ, затвердженої наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611 (далі – Типова кореспонденція).

Якщо передплата періодичних видань здійснена з метою поповнення бібліотечних фондів, то отримані періодичні видання необхідно оприбуткувати на субрахунок 112 "Бібліотечні фонди", який призначений для обліку бібліотечних фондів незалежно від вартості окремих примірників книг. До бібліотечного фонду належать: наукова, художня і навчальна література, спеціальні види літератури та інші видання. Оприбуткування здійснюється відповідно до пунктів 1.1 - 1.5 Типової кореспонденції.

В
итрати, пов'язані з придбанням періодичних видань, які не належать до бібліотечних фондів, списуються на фактичні видатки установи на підставі отриманих первинних документів і відображаються за дебетом субрахунків 801, 802, 811 - 813 та кредитом субрахунку 364.

Виняткові випадки та терміни проведення попередньої оплати при закупівлі за бюджетні кошти відповідно до належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року N 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти"

Зокрема, передбачено можливість здійснення попередньої оплати на строк не більше одного року при закупівлі періодичних видань за умови їх поставки протягом поточного бюджетного періоду.

Джерело: http://www.profiwins.com.ua/uk/letter...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали