Виправлення помилок і штрафи при заповненні форми № 1-ДФ
23.11.2016 3793 0 0
Підприємці, юридичні та самозайняті особи, які нараховують або виплачують дохід фізичним особам, є податковими агентами. Вони зобов'язані нарахувати, утримати та сплатити до бюджету ПДФО від імені та за рахунок фізичної особи з виплачених йому доходів, а також подати звітність з цього податку.
Такою звітністю є Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.
Розрахунок подається, якщо протягом звітного періоду нараховували доходи, незалежно від того, сплачувались вони.
Якщо у податкового агента немає найманих осіб, дохід у звітному кварталі на користь фізосіб він не нараховувався та не виплачувався, податковий розрахунок не подають.
Виправлення помилок
Якщо строк подання звіту не закінчився, то для виправлення помилок формується розрахунок з позначкою «Звітний новий».
Щоб виправити помилку після закінчення терміну подання звітності, подають форму № 1ДФ з позначкою «Уточнюючий». Такий звіт подається за минулий, так і за раніше минулі періоди.
Помилки у розділі I (РНУКПН, суми нарахованого/виплаченого доходу і ПДФО, ознаки доходів, дат прийому/звільнення, ознаки ПСП) виправляють за допомогою ознак з графи 9:
«0» — для включення правильної рядка;
«1» — для унеможливлення неправильного рядка.
Для виправлення помилок, допущених у розділі II, які стосуються сум нарахованого/виплаченого доходу у вигляді відсотків, виграшів (призів) в лотерею і доходу, з якого утримується військовий збір, використовують рядки зі словом «виключення». Наприклад, щоб виключити помилкову рядок з поданою раніше форми № 1ДФ, яка уточнюється, в рядок «Військовий збір — виключення» переносять неправильні дані, а в рядок «Військовий збір» записують правильні.
Штрафи
За те, що розрахунок за формою № 1ДФ не представлений, поданий несвоєчасно, не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками, якщо вони призвели до зменшення, збільшення податкових зобов'язань платника податків, зміни податків, передбачений штраф в розмірі 510 гривень. Ті самі порушення протягом року, в якому було застосовано штраф, тягнуть за собою штраф вже у розмірі 1020 гривень.
Крім того, за порушення порядку утримання та перерахування ПДФО при виплаті фізичній особі доходів і подання відомостей про виплачені доходи накладають штраф на посадових осіб підприємств і підприємців — від 34 до 51 гривні. При повторному порушенні протягом року, за який вже застосовувалася адмінвідповідальність, — від 51 до 85 гривень.
Якщо після подання форми № 1ДФ за звітний період подають розрахунок «Звітний новий» до закінчення строку її подання із виправленнями за цей же звітний період або подають в наступних податкових періодах «Уточнюючий» звіт з-за того, що проводили перерахунок ПДФО, то штрафи за п. 50.1 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ не застосовуються.
Детальніше дивись за посиланням: https://help.smcs.com.ua/
Коментарі до матеріалу