Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Безготівкова виплата зарплати: швидко, зручно, економно

31.08.2020 134 0 0

Повноваження Казначейства визначено ст. 43 Бюджетного кодексу та Положенням про Державну казначейську службу України, затвердженим постановою КМУ від 15.04.15 р. № 215 (далі – Положення № 215).

Одним із основних завдань Казначейства відповідно до Положення № 215 є здійснення розрахунково-касового обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

Законом від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» визначено економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, з окремими громадянами, а також сфери державного і договірного регулювання оплати праці. Закон спрямований на забезпечення відтворювальної та стимулюючої функцій зарплати.

Основним документом, що регламентує порядок виплати готівки розпорядникам та одержувачам коштів місцевих бюджетів, є Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затверджений наказом Мінфіну від 23.08.12 р. № 938 (далі – Порядок № 938). У п. 13.1 цього Порядку визначено, що для оформлення документів на отримання заробітної плати, стипендії, допомоги, видатків на службові відрядження та інших коштів, що належать до видатків, які не можуть бути проведені безготівковою оплатою, розпорядники та одержувачі бюджетних коштів подають до органів Казначейства заявку на видачу готівки.

У разі застосування системи безготівкової виплати зарплати бюджетні кошти перераховуються (за згодою працівників) на поточні рахунки, відкриті в банках, відповідно до платіжних доручень (п. 10.7 Порядку № 938).

Тож розпорядники бюджетних коштів, одержувачі бюджетних коштів та інші клієнти мають визначитися, як виплачуватиметься зарплата їхнім працівникам, та подати відповідні документи на отримання коштів.

Органи Казначейства здійснюють виплату зарплати на підставі розрахункових документів розпорядників і одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів як у готівковій, так і в безготівковій формі.Водночас, ураховуючи норми вищезазначених законодавчих та нормативно-правових актів, вони проводять роз’яснювальну роботу з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів щодо таких переваг безготівкових розрахунків, як швидкість та зручність, економія витрат, пов’язаних із перевезенням готівки, її обліком та зберіганням, уникнення фінансових порушень.

Лист Казначейства від 23.06.20 р. № 16-11/10919.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали