Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Закон про аліменти: дитину можна вивезти за кордон без дозволу

Редакція

12.01.2018 8171 2 0

Президент України від 4 січня 2018 року підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів». Цей документ обмежує права неплатників аліментів.

КОГО КАРАТИМУТЬ?

Осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

ЯК КАРАТИМУТЬ?

Закон передбачає наступні покарання:

- виконання соціальних робіт на термін від 120 до 240 годин (залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначені органами місцевого самоврядування). За виконання соціальних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час;

- якщо порушник відмовляється від виконання соціальних робіт, невідпрацьований термін соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом. Одна доба арешту рівні 15-ї години невідпрацьованих соціальних робіт, але не можуть перевищувати 15 діб;

- тимчасове обмеження боржника у праві управління транспортними засобами;

- тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською і пневматичною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;

- тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі.

Дозвіл на вивезення дитини за кордон

У законі також йдеться про те, що в разі заборгованості по аліментах одного з батьків, батько, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України:

- на термін, що не перевищує одного місяця;

- на термін, що перевищує один місяць, з метою лікування, навчання дитини за кордоном, при наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем про наявність у другого з батьків заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Підводні камені

Раніше ходили до так званим «чорним нотаріусам», робили довіреності і виїжджали без згоди другого з батьків, зараз є ризик, що будуть намагатися штучно створювати заборгованість (отримувати у державного виконавця довідку, що таке-то особа має заборгованість) і на підставі цього будуть отримувати право виїжджати за кордон без дозволу другого батька. Основний ризик, ніж обурилися чоловіки, якщо така особа поїде за кордон і вирішить не повертатися, то буде дуже важко доводити законність його виїзду і впливати на це.

Де взяти довідку про несплату аліментів і скільки вона діє?

Довідка про наявність заборгованості по сплаті аліментів видається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем в порядку, встановленому законом. Вона дійсна протягом одного місяця з дати її видачі.

Джерело: https://etcetera.media/ 

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Кращі матеріали