Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: види шахрайства

Редакція

14.03.2017 182 0 0

Чому краще не відповідати на невідомі листи і не брати швидких кредитів?

Ми вже не уявляємо свого життя без соціальних мереж: викладаємо туди власні фотографії і ділимося найпотаємнішим. Між тим, соцмережі — це вікно, через яке за Вами можуть спостерігати не тільки друзі, але і шахраї. У Facebook, Вконтакті чи на інших ресурсах можна дізнатися буквально про все: сімейний і матеріальний стан, де живе, працює й відпочиває людина. Усім цим легко можуть скористатися аферисти, тому краще таку інформацію обмежити.

Ніколи не їжте і не пийте нічого з чужих рук. Не віддавайте стороннім людям ключі (з них можуть зробити зліпки, а потім — дублікати), а також свої документи. Адже за ксерокопією паспорта Вас можна зробити, наприклад, членом якоїсь релігійної секти або зареєструвати порносайт, а значить, поліція або СБУ приїде саме до Вас.

Будьте уважні у ситуаціях, коли хтось просить потримати його речі. У них можуть бути наркотики, людські органи, зброя тощо, а Ви легко ставайте співучасниками злочину. Також Вас можуть звинуватити в тому, що з речей щось пропало: доведуть це господарі чи ні, але ситуація, погодьтеся, не з приємних.

Будьте уважні і з так званими «швидкими кредитами». Загалом, там, де легкі гроші, як правило, і великі неприємності. Подібний кредит — це швидко підписаний договір: його, як правило, мало хто детально вивчає, і тим більше, не аналізує. Тому, якщо Вам пропонують отримати швидкі гроші, остерігайтеся того, що, як правило, установи або фізичні особи, які їх видають, не вимагають поручителів та довідок про доходи: їм достатньо тільки ксерокопії паспорта та коду. Але такі кредитори-шахраї можуть переуступити права на Ваш борг іншій фірмі, яка у примусовому порядку через суд може достроково стягувати з Вас кошти, накладаючи арешт на майно і т. п.

Також юристи не радять вживати невідомі посилки і відповідати на спам-листування — листи «щастя» про перемогу в лотереї, про вигідний заробіток і т. д. Даючи відповідь на такі повідомлення, навіть відмовою, Ви фактично укладаєте правову угоду, а значить, надалі на Ваше майно може бути накладено арешт у зв'язку з тим, що шахраї, наприклад, можуть вимагати гроші за саму переписку, а не за пропонований товар або послугу.

Часто аферисти просять переказати гроші на інтернет-гаманець або мобільний рахунок. Обчислити таких шахраїв складно, але все ж можливо. Головне — не втрачайте час і звертайтеся в поліцію, у відділ по боротьбі з кіберзлочинністю.

Джерело: http://sud.ua/news/2017/03/13/101650-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали