Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Важлива інформація про особливості встановлення лічильників природнього газу

Редакція

19.07.2017 200 0 0

Побутовий споживач має право придбати лічильник газу за власний рахунок та обрати його тип та марку.

Для встановлення лічильника газу споживачу необхідно звернутися до Оператора газорозподільної системи (Оператор ГРМ) для узгодження порядку дій щодо встановлення лічильника газу (видача технічних умов, погодження проекту тощо).

В Україні застосовуються побутові лічильники газу типу мембранний або роторний та типорозмірів 1,6; 2,5; 4; 6; 10. Типорозмір означає номінальну пропускну здатність лічильника (куб.м за годину).

Підбір типорозміру лічильника проводиться на етапі проектування в залежності від витрати газу встановленого (або такого, що проектується) газового обладнання. Інформація про витрату газу вказується в паспорті кожного газового приладу і залежить від його потужності.

Газові плити, зазвичай, в залежності від моделі мають витрату газу 1,2 - 1,5 куб.м/год.

Газові проточні водонагрівачі (колонки) – 1,5-3 куб.м/год.

Опалювальні прилади в залежності від теплової потужності – 0,9-6 куб.м/год.

Нав’язування Оператором ГРМ побутовим споживачам природного газу купувати лічильники газу певної марки та певного типу є порушенням Ліцензійних умов.

Встановлення лічильника газу може здійснюватися будь-яким підприємством, яке має право на виконання таких робіт.

Після виконання робіт з встановлення лічильника газу споживачеві необхідно звернутися до Оператора ГРМ для проведення первинного обстеження вузла обліку з метою введення лічильника газу в експлуатацію та його опломбування.

Джерело: http://www.nerc.gov.ua/?news=6227

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали