Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні можуть скасувати державне регулювання цін на їжу

Редакція

30.06.2016 189 0 0

Виробники просять Кабмін "відпустити" ціни на продукти харчування, стверджуючи, що втрачають на зниженою маржі занадто багато.

Українські бізнесмени не хочуть писати цінники під диктовку чиновників.

Громадська рада при Державній регуляторної службі відправив лист на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням скасувати ряд підзаконних актів, що прописують правила цінового регулювання в країні.

Мова, зокрема, йде про урядових постановах № 373 від 2008 року ( "Порядок формування цін на продовольчі товари, щодо яких діє державне регулювання"), № 1222 від 2007р ( "Порядок декларування зміни оптово-роздрібних цін на продовольчі товари") і № 1548 від 1996р ( "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади щодо регулювання цін").

Як підрахували підприємці, виконання норм цих постанов влітає їм в копієчку.

У 2015 р втрати одного молокопереробного підприємства склали 53,32 млн. грн., з них безпосередньо від регулювання - 20,22 млн., а ще 33.1 млн. грн. - в якості недоотриманого прибутку від продукції, випуск якої був припинений через цінового регулювання.

Підприємці запевняють, що якщо чиновники погодяться провести дерегуляцію, то вартість продуктів харчування не тільки не виросте, але і, навпаки, знизиться, тому що зараз в структуру ціни спочатку закладають витрати на "обслуговування" регуляторних процедур.

Варто відзначити, що в Україні список об'єктів державного цінового регулювання щорічно визначається Кабміном. За останні роки цей перелік і так грунтовно стиснули.

Наприклад, з переліку на 2015-2016 рр. чиновники виключили ячмінь, кукурудзу, сухе молоко і вершкове масло. У ньому залишилися м'яка пшениця, жито, пшеничне і житнє борошно, гречка і цукор-пісок.

Скоротився і період регулювання. Якщо раніше чиновники наглядали за цінами круглий рік, то тепер на борошно, пшеницю і жито - з початку листопада по кінець червня, а на цукор - з 1 листопада по 31 серпня.

Але додатково місцева влада контролюють ціни на так звані соціально значущі товари. У цьому списку є всі ті ж цукор, гречка, борошно, а також крупи, молочні продукти, хліб та ін. Чиновники зобов'язані не тільки тримати під контролем націнки (вони не повинні перевищувати 10%), але і в разі дефіциту цієї продукції, проводити товарні інтервенції за рахунок запасів Аграрного фонду і Держрезерву.

У минулі роки саме особливий статус "стратегічних" продуктів, скажімо, гречки і цукру, не дозволив бізнесменам заробити супер прибутку на дефіциті. Але незрозуміло, як буде діяти система забезпечення українців хоча б мінімальним набором більш-менш доступних продуктів харчування, якщо цінове регулювання скасують. Адже в цьому випадку торговці зможуть малювати на цінниках буквально будь-які цифри.

Джерело: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали