Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Українському бізнесу пообіцяли нову пільгу

Редакція

08.12.2017 659 0 0

Сплату імпортного ПДВ можна буде розтягнути на два роки. Українським промисловцям обіцяють створити стимули для розвитку і модернізації виробництва. Для чого пропонується з 2018 року ввести можливість розстрочки сплати ПДВ терміном на 24 місяці при імпорті обладнання.

У чому ідея

Уряд виходить з того, що при покупці дорогих машин і обладнання підприємствам невигідно платити ще й 20% ПДВ. Тому пропонується розбити суму податку на рівні частини, які можна буде виплачувати максимум протягом двох років.

Справді, нерідко представники різних галузей піднімають питання про зниження або скасування ПДВ при ввезенні нового обладнання, пояснюючи це необхідністю підвищувати конкурентоспроможність своєї продукції.

Подібна пільга, зокрема, вже застосовується для деревообробної промисловості і при виробництві медвиробів. У грудні 2016 року перехідні положення Податкового кодексу були доповнені пунктами 58 і 59. Де вказані конкретні види обладнання і коди їх класифікації за УКТЗЕД, які дозволено ввозити з розстрочкою ПДВ (без сплати відсотків і пені). Максимальний термін такого розстрочення - 36 місяців, тобто три роки.

Щоб отримати розстрочку, компанія-імпортер повинна подати відповідну заяву в ГФС. До речі, оновлений порядок її надання затверджений зовсім недавно - постановою №775 від 4 жовтня 2017 року.

Важливо відзначити, що в обох випадках ввезене обладнання має цільовий характер: має використовуватися в деревообробному виробництві або для виробництва медвиробів. Тому в разі нецільового використання порушника чекає покарання: розстрочка скасовується, а за підсумками періоду порушення решту суми «імпортного» ПДВ доведеться доплатити разом з пенею, нарахованою за період з дня ввезення до дня збільшення податкових зобов'язань.

Ймовірно, подібний принцип буде реалізований і для інших галузей. На жаль глава уряду не повідомила ніяких подробиць розстрочки в 2018 році, в тому числі не перерахував галузі для пільги.

У той же час експерти і представники бізнесу досить скептично оцінюють дану новацію.

Можливі проблеми

Експерти визнають, що потенційно це може стимулювати до оновлення обладнання. Хоча при сплаті ПДВ на ввезення устаткування після початку виробництва компанія претендує на відшкодування всієї суми ПДВ.

Не дуже ясно, як це буде працювати. Компанія купила верстат, не платить ПДВ, але отримує відшкодування, яке протягом 24 місяців повинна сплатити до бюджету. Здається, уряду краще було б зосередитися на вдосконаленні роботи системи блокування податкових накладних.

У підприємств, які платять менше 5 млн грн ПДВ в рік блокується кожна третя накладна. Причому це відбувається як раз в сфері виробництва, так як йде розбіжність кодів УКТ ЗЕД та автоматичне блокування.

Цікаво, що навіть діюча модель розстрочки не дуже цікава виробникам. Так президент групи компаній «Арт Метал Фурнітура» (виробництво і імпорт меблів) Олександр Бєляєв вважає, що це вигідно для інвесторів, які збираються виробляти продукцію в Україні і все вивозити на експорт. Коли мова йде про великий обсяг вкладень.

Якщо ми платимо ПДВ живими грошима і продаємо всередині України, то особливо сенсу в розстрочку немає. Якщо у нас 70% товару продається в Україні, це не дуже ефективно.

Для середньої компанії покупка верстата за $ 200-300 тис. Дозволяє при продажу готової продукції повернути сплачений податок досить швидко і немає сенсу зв'язуватися з паперовою тяганиною при оформленні розстрочки. Для малої компанії з невеликим обсягом реалізації це, ймовірно, має сенс.

Це створення видимості підтримки бізнесу, яка не принесе реальних результатів.

На підтвердження цієї версії можна привести слова самого прем'єр-міністра, які він виголосив на такий же зустрічі з бізнесом рівно рік тому. Тільки тоді мова йшла про трирічну розстрочення.

Втім, ці пільги напевно будуть використані в схемах з мінімізації податків.

Більш ефективно використовувати пільги зі сплати імпортних мит для деяких видів обладнання.

Тут точно стимули є, тому що підприємство отримує реальну економію. Але на ряд позицій і так вже встановлені нульові мита. Також можна ввозити, наприклад, обладнання в якості внеску до статутного капіталу фірми. Якщо протягом трьох років після ввезення воно було продано - треба заплатити мито і штрафи.

Правда, митники неохоче оформляють пільги по внесках в капітал фірми. А значить, можуть бути проблеми і з оформленням розстрочення в ДФС.

Джерело: http://veroyatno.com.ua/economics/ukr...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали