Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перша покупка нерухомості: як повернути внесок у пенсійний фонд

06.11.2018 4849 0 1

За данними джерела https://golosodesa.com.ua, громадяни, які купують нерухомість вперше, не зобов’язані оплачувати внесок до Пенсійного фонду. Як повернути гроші, якщо ви їх уже заплатили?

ЗА ЗАКОНОМ. При оформленні угоди купівлі-продажу нерухомості нотаріус вимагає від продавця і покупця квитанції про сплату необхідних внесків. Серед них – внесок до Пенсійного фонду в розмірі 1% від вартості житла. Про це йдеться в статті 4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

У цьому ж законі, а саме – у пункті 9 статті 1, сказано, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком:

  • державних підприємств;
  • установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів;
  • установ і організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;
  • громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Але оскільки нотаріус не зможе оформити угоду, поки внесок до пенсійного фонду не буде оплачений, повернути свої гроші можна буде пізніше.

ЯК ПОВЕРНУТИ ВНЕСОК?

1 Коли ви оплачуєте внесок до пенсійного фонду, попросіть у банку, щоб вам видали два примірника квитанції: один залишиться у нотаріуса, другий – у вас.

2 У Державному реєстрі прав на нерухоме майно отримаєте інформаційну довідку, яка підтверджує, що ви купуєте квартиру вперше.

3 Напишіть лист з проханням повернути сплачені кошти з посиланням на норму Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з якою ви звільняєтесь від сплати збору, і відправте його на адресу управління Пенсійного фонду за вашим місцем проживання.

4 Якщо в Пенсійному фонді ваш лист проігнорували або відповіли відмовою, звертайтеся до адміністративного суду з позовом про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів. У вас для цього є шість місяців.

Відзначимо, судова практика по подібних справ уже сформувалася. Засідання суду зазвичай проходять в порядку письмового провадження без виклику сторін, так що вам не доведеться витрачати час на судові розгляди.

http://etcetera.media

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали