Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звідки Україна імпортує продукцію АПК?

Редакція

15.08.2017 1097 0 0

У першому півріччі оборот торгівлі продукцією АПК між Україною та ЄС склав $3,8 млрд

До трійки основних продуктів, які завозимо з інших країн, входить насіння соняшнику, морожена, а також свіжа або охолоджена риба і тютюнова сировина. Активно імпортуємо пальмову олію і фрукти, зокрема банани й цитрусові, концентрати кави, чаю та замінники кави.

Приміром, за перше півріччя за кордоном закупили насіння олійних (переважно соняшнику) на $217 млн, риби, ракоподібних і молюсків (переважно мороженої риби) ― на $205 млн, плодів та горіхів ― на $204 млн, тютюну та виробів з нього ― на 172 млн. Різні харчові продукти, у тому числі концентрати чаю та кави, імпортували на суму $162 млн. Ці позиції разом становлять 45% у загальній вартості агропродовольчого імпорту. Крім того, значною є вартість поставок насіння кукурудзи ($93 млн) та пальмової олії (75 млн). Усю цю продукцію імпортуємо, бо її або не виробляють у нас (екзотичні фрукти, морська риба, кава, чай, пальмова олія), або використовують для конкретних потреб, наприклад, високоякісне насіння кукурудзи і соняшнику агрохолдинги завозять для сівби

Близько 45% імпорту припадає на країни ЄС (мова передусім про Польщу, Німеччину і Францію), ще 24% йде з Азії, 16% ― з Америки.

Якщо детально, то майже 8% продукції АПК завозимо з Туреччини (здебільшого насіння соняшнику, цитрусові та помідори), Польщі (яблука і м'ясо птиці), Німеччини (екстракти кави та чаю, насіння, плоди для сівби), США (насіння соняшнику, морожена риба, тютюнова сировина) і Франції (насіння соняшнику, кукурудзи і продукти для годівлі тварин).

За перше півріччя в ЄС Україна закупила агропродукції на $1,29 млрд, у країн Азії ― на $443 млн, країн Латинської Америки ― на $176 млн, країн Африки ― на $107 млн.

Цілком можливо, цього року обсяги імпорту перевищать показники минулого року. За січень-червень цього року імпорт на 1,2% перевищує імпорт продукції АПК першої половини 2016 року. Думаю, цей тренд збережеться.

Найбільшого зростання імпорту чекаємо з європейських країн, з якими вже другий рік маємо зону вільної торгівлі. Основне зменшення поставок ймовірне з країн СНД, адже діють двосторонні торговельні обмеження між Україною та Росією.

Джерело: http://agravery.com/uk/posts/show/zvi...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали