Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оплата ЖКП по-новому: що зміниться у 2017 році

Редакція

21.11.2016 265 0 0

Вже давно в Україні назріло питання створення Фонду енергоефективності. Держава стоїть на порозі створення ринку енергоефективності, який дозволить провести термомодернізацію житла. В минулому році не було відомо, чи буде він створений. Тим не менше кілька місяців тому віце-прем'єр Геннадій Зубко презентував законопроект «Про Фонд енергоефективності».

Для цього парламентарії повинні внести зміни в законодавство, а міжнародні партнери виділити понад 3,5 млрд гривень. Як припускають експерти, якщо Фонд повноцінно запрацює, з часом бюджетні кошти, виділені на субсидії доносять до Фонду, а держава буде економити мільярди гривень, скоротивши імпорт газу. Було з'ясовано, які зміни чекають на українців у наступному році і до чого це призведе.

У квітні запрацює Фонд енергоефективності

Щорічно на потреби населення в Україні спалюють 18 млрд кубометрів газу. Власний видобуток потреби країни не покриває, газ доводиться імпортувати. В наступному році кожна тисяча кубометрів блакитного палива буде коштувати 245 доларів. Єдиний вихід у цій ситуації – скоротити споживання.

Газ не доведеться купувати за кордоном, що допоможе стабілізувати курс гривні. «З точки зору платіжного балансу імпорт газу – погано. Ми купуємо газ у валюті, тиснемо на гривню і платіжний баланс. За рік це 25 мільярдів гривень. При цьому, якщо б Україна досягла рівня енергоефективності Польщі і відмовилася від імпорту газу, добробут українців можна було б збільшити в 3,5 рази.

Інструмент, який дозволить скоротити енергоспоживання, – Фонд енергоефективності. З бюджету України Фонд направлять 800 мільйонів гривень, 25 мільйонів євро виділить Німеччина і ще 100 мільйонів євро – Європейський союз.

Як це буде працювати в 2017:

Грошима з Фонду зможе скористатися будь-яка сім'я вже в квітні наступного року. Бажаючі взяти кредит для проведення енергоефективних заходів зможуть звернутися в технічний офіс Фонду для отримання придатного для їх будинку типового рішення. Потім самостійно обрати банк, з яким вони бажають співпрацювати, визначитися з компанією-виконавцем послуг і за результатами впровадження заходів провести аудит, який засвідчить підвищення класу енергоефективності будинку. Після цього у споживачів буде можливість отримати компенсацію у розмірі до 50% від суми кредиту. Чим вище клас енергоефективності – тим більше компенсація.

Продукти Фонду групувалися на дві категорії: для приватних і багатоквартирних будинків. Вони також поділяються за складністю. Представлені два простих пакета з базовими речами (заміна вікон, лічильники, ІТП, тобто найпростіші заходи) з економією 15%, також є пакети з повною термосанацией будинків, там результат оцінювався в районі 50%.

Річний обсяг ринку енергоефективності – 10 мільярдів гривень, також, за словами експертів, масштабна термомодернізація України дозволить створити 75 тисяч робочих місць – дрібний і середній бізнес повинен забезпечити українців можливістю провести енергоаудит, скласти проект і утеплити будинок.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали