Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Неоднозначність причин відмови в субсидії на комунальні послуги

Редакція

19.09.2016 731 0 0

Одноразова витрата 50 тис. грн не завжди є причиною у відмові на субсидію. Є винятки.

Багато сімей в Україні опинилися у важкій фінансовій ситуації і претендують на отримання субсидії від держави, щоб мати можливість оплачувати комунальні платежі, а не накопичувати борги.

Однак, законодавство передбачає ряд обмежень для претендентів.

Основна причина, по якій можуть відмовити в субсидії, - це одноразове придбання одноразового покупки на суму від 50 тис. грн.

Продаж квартири

Продаж квартири або будинку не входить в перелік критеріїв, які позбавляють права на отримання субсидії. Більш того, про факт продажу квартири громадяни не зобов'язані інформувати органи соціального захисту. Таке роз'яснення дає населенню Міністерство соціальної політики України.

Однак, одночасно з цим, Міністерство звертає увагу, що дохід від продажу квартири повинен бути задекларований в наступному році. Він буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії на наступний період, скажімо в 2017-2018 рр.

Тобто якщо сім'я зробила покупку, що перевищує 50 тис. грн на момент отримання субсидії, то безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг їй не припинять надавати.

На підтвердження цього є діючий нормативно-правовий акт.

Однак, факт такої покупки впливає на право на призначення субсидії на наступний період. Крім цього, якщо сім'я придбала квартиру в кредит, то при визначенні його права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. Грн, то субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Спадщину чи дарунок

На оформлення субсидії також не впливає вартість майна, отриманого в спадщину або в подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім'ї і не враховується при розрахунку розміру субсидії.

Велика кількість майна

Крім цього, згідно з оновленим законодавством, наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить майно.

Медичні послуги

Також винятком є ​​і медичні послуги. Якщо людина оплатив операцію і сума перевищує 50 тис. Грн, то це не позбавляє його права на субсидію.

Субсидія не призначається

Субсидія не призначається в разі, якщо хто-небудь із зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів або одноразово сплатив послуги з будівництва, ремонту квартири або будинку, автомобіля на суму, що перевищує 50 тис. грн.

Як не раз стверджували чиновники з Міністерства соціальної політики України, завжди є винятки.

Держава готова йти назустріч тим сім'ям, які реально потребують допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг. При вирішенні питання про надання субсидії останнє слово залишається за Комісією, і якщо вона вважатиме причини витрат 50 тис. грн такими, що не характеризують загальний рівень життя і можливості оплати комунальних послуг, то отримання субсидії буде можливим.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали