Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мінрегіон про бюджет об'єднаних громад

Редакція

31.10.2016 133 0 0

Аналіз бюджетів і моніторинг проектів об'єднаних територіальних громад дозволяють зробити висновок, що ситуація в містах і селах до і після об'єднання суттєво відрізняється. Загалом бюджети об'єднаних громад зросли більш ніж в 7 разів.

В цілому бюджети об'єднаних громад зросли більш ніж в 7 разів, власні доходи збільшилися вдвічі. Завдяки цьому, вперше за багато років з'явилася можливість реалізовувати проекти розвитку навіть в сільських громадах.

За рахунок сільських рад об'єднаних громад, зокрема, закуплено 20 шкільних автобусів, відремонтовано доріг на 360 млн грн.

Ще два роки тому багатьом в таке важко було навіть повірити.

Як повідомлялося раніше, майже всі доходи громад, які вони отримали завдяки перерозподілу податків і фінансової децентралізації, будуть спрямовані на забезпечення тих функцій, які місцевої влади передасть центральна влада. За словами експерта, коштів на розвиток майже не залишиться.

Всі бюджетні субвенції, дотації, додаткове фінансування і перерозподіл залишків природно будуть використані в покритті витрат, але ймовірно не закриють всі потенційні «дірки» місцевих бюджетів. У підсумку все надприбутки, про які говорить Мінрегіон і місцева влада, підуть не на розвиток, а на елементарне життєзабезпечення.

Прикрим є те, що всі успіхи реформи децентралізації нівелюються чиновниками на верхах.

Життєво необхідний продумане перерозподіл функцій, а не просто скидання фінансового баласту з держбюджету до місцевих. Ситуація ускладнюється непідготовленістю і безініціативність представників місцевої влади - продовжують чекати вказівки згори, продовжують чекати фінансових вливань. Необхідно міняти мислення, працювати, вчити. Гроші повинні використовуватися ефективно.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали