Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто і як може подати скаргу в Антимонопольний комітет

Редакція

05.10.2017 434 0 0

Часто учасники публічних закупок, які є потенційними або діючими постачальниками товарів, робіт, послуг, що підпадають під дію закону "Про державні закупівлі", стикаються з певними проблемами, які пов'язані з неправомірними діями державних підприємств.

Очевидно, що замовники приймають неправильні рішення щодо прийняття пропозицій інших учасників і неправомірно відхиляють заяви одного з них. Також, замовник може по тому або іншим причинам штучно суттєво скоротити круг конкурентів або зареєструвати в складі тендерної документації такі умови, які не можуть бути виконані взагалі.

У такому випадку учасник торгів, для захисту своїх прав, залишається єдиним виходом - оскаржити дискримінаційні умови через Антимонопольний комітет України. Ведь АМКУ є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державної охорони конкуренції в підприємницькій діяльності.

Основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики України, яка здійснюється за наступними напрямками:

    здійснення державного контролю над дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції;

    контроль над концентрацією та узгодженими діями суб'єктів господарювання;

    контроль над регулюванням цін на товари, які реалізуються суб'єктами природних монополій;

    содействие розвитку добросовестної конкуренції;

    методичне забезпечення застосування законодавства про захист економічної конкуренції (складається з узагальнення та аналізу практики застосування законодавства про захист економічної конкуренції, здійснення офіційного роз'яснення власних нормативно-правових актів та надання рекомендаційних роз'яснень щодо питань застосування законодавства про захист економічної конкуренції).

Стоит відзначити, що жалоби в комітет подаються учасниками публічних закупок у разі, якщо інтереси такого учасника були (або можуть бути) тим чи іншим чином дискриміновані.

Основні причини жалоби в АМКУ стосуються оскарження рішення замовника про відхилення пропозиції учасника; оскарження рішення замовника по приводу акцепту іншого учасника; о допуске або недопуске до процедури учасників аукціону, а також оскарження умов Тендерної документації замовника, яка може не організувати учасника з будь-яких питань.

Для забезпечення рішення АМКУ в користуванні учасника, повинні бути витримані всі вимоги, встановлені діючим законодавством України. В зокрема, терміни подачі жалоб, які чітко передбачені законодавством.

Источник: http://sud.ua/

1 из 1

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали