Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як захиститися від автомобільних аферистів

Редакція

13.02.2018 186 0 0

Існує безліч автоафер, і перша з них чатує Вас вже тоді, коли Ви тільки вирішили придбати залізного коня. В такому випадку будьте обережні з продавцями, які реалізують машини через інтернет з великою знижкою. Наприклад, Вам пропонують автомобіль за 60% фактичної вартості, але за умови здійснення попереднього грошового переказу. Щоб убезпечити себе, слід потурбуватися про наявність документів з відповідними реквізитами сторін.

Якщо Вам телефонують і повідомляють новину про те, що Ви виграли автомобіль, не поспішайте радіти. Адже за умовами даної афери потрібно нібито доплатити за «подарунок» і перерахувати гроші за якісь послуги, необхідні для подальшого отримання «призу».

Оформляючи кредит на автомобіль, Ви завжди надаєте ідентифікаційні документи. Але може виникнути ситуація, коли Ви передумали, а в кредитній компанії залишилися Ваші персональні дані. В такому випадку адвокати радять вимагати свої документи назад. Адже нерідкими є випадки, коли на залишені дані недобросовісні співробітники беруть кредити, і власники документів через час отримують повідомлення про наявність боргів.

Також особливо обережним слід бути, купуючи автомобіль, що був у вжитку. Якщо машина Вам подобається зовні, не полінуйтеся запросити експерта для її внутрішньої перевірки: потрібно подивитися на лакофарбове покриття, чи був кузовний ремонт (розпил, роз'єднання), оцінити стан ходової частини. Тому експерти рекомендують операцію купівлі-продажу автомобіля здійснювати за участю експерта-криміналіста для ретельної перевірки «родоводу» машини.

Спірні моменти виникають і в разі дорожньо-транспортних пригод. Водіям слід розрізняти справжню провину від автопідстави. Якщо пошкодження автомобіля, з яким у Вас сталося зіткнення, не відповідають умовам, що склалися, і «потерпілий» відразу називає суму компенсації, телефонуйте в поліцію. У більшості випадків шахраї залишають місце ДТП, адже за подібні дії їм світить стаття 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство).

Для зменшення матеріальних наслідків дорожньо-транспортних пригод діє обов'язкове страхування автомобіля. По дорозі можна зустріти оголошення страхових агентів про швидке оформлення автоцивілки. Такий продаж цілком законна, але водієві обов'язково слід перевірити, чи є поліс дійсним. Інакше в майбутньому, при виникненні ДТП, Вас чекає компенсація (за свої гроші) шкоди учасників аварії, а також оплата штрафу за порушення Правил дорожнього руху в частині відсутності обов'язкової (дійсної) страховки.

Не тільки експлуатація, а й СТО-сервіс машини також вимагають уважності водія. При авторемонті найбільшу кількість шахрайств відбувається з тими запчастинами, які не можна побачити, зокрема, в двигуні і коробці передач. Тому Ви можете або просто довіряти слюсарям, або спостерігати за їх роботою. Але найкращий варіант - перед ремонтом попросити майстрів, щоб Вам повернули коробки від запчастин, і в них замість встановлених нових деталей були покладені відпрацьовані.

Також будьте пильні в разі занадто низької ціни на ремонт: найчастіше це просто є приманкою для початку робіт з автомобілем і подальших грошових витрат на нього. І знайте: іноді краще просто сфотографувати деталі Вашої машини, що ремонтуються. Адже саме так надалі Ви зможете оскаржувати якість виконаного ремонту.

Джерело: http://sud.ua/ru/news/yuridicheskaya-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали