Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заощадити після зростання тарифів - покроковий план дій

Редакція

06.05.2016 82 0 0

Стан житлового фонду, побудованого 20-40 років тому, при грамотному підході і помірних інвестиціях дозволяє скоротити витрати на тепло навіть після підвищення вартості газу і тарифів.

Приведення тарифів на газ для населення до єдиного знаменника і скасування пільгового тарифного періоду в осінньо-зимовий період, означає, що в листопаді-квітні витрати домогосподарств виростуть. Але наскільки - залежить від кожного споживача особисто, від того, як він зуміє підготуватися до холодів.

Слід враховувати, що слідом за зміною тарифів на газ переглянуті тарифи на тепло для теплокомуненерго, ТЕЦ та інших постачальників тепла. Це зростання також відчутне для бюджету будь-якої сім'ї.

Тенденція до зростання

Зараз ми не будемо говорити про конкретні цифри, оскільки картина енергоспоживання в оселях різного типу - квартири і приватний сектор - можуть істотно різнитися залежно від площі, матеріалу споруди, варіантів схем опалення. Тому зупинимося лише на універсальних моментах, на які варто звернути увагу тим, хто не має наміру робити космічні платежі за газ і тепло, а має волю до того, щоб максимально корисно використовувати весну і літо.

Зміна тарифів на газ торкнуться такі види енергоспоживання:

    Використання газу на плиті для приготування їжі, і не тільки для родини, але й для домашньої худоби в селі.

    Обігрів житла - в приватних будинках поширені газові котли.

    Обігрів теплиць (не так поширене, але теж зустрічається).

    Нагрівання води - знову ж через газові котли, або колонки в квартирах.

    Гаряче водопостачання в квартирах.

    Центральне опалення в квартирах.

Щоб розуміти, що особисто вас очікує в зв'язку з підвищенням тарифів, насамперед - зберіть свої платіжки, і проаналізуйте витрати в цілому по року, і за опалювальний сезон. Умовно кажучи, якщо в середньому в осінньо-зимовий період в місяць ви витрачали на опалення і приготування їжі 1000 грн, і за 5 повних місяців опалювального сезону виходило близько 5 тис. грн - має сенс помножити цю цифру на 2 - вийде 10 тис. грн . Це змушує задуматися і шукати шляхи вирішення проблеми.

Але не варто впадати у відчай.

    У будівлях радянської споруди потенціал економії енергоресурсів може коливатися від 30% до 70%.

Тобто, цілком можливий сценарій: при підвищенні тарифів і проведенні заходів з енергоефективності ви зможете платити менше, ніж до підвищення. При перспективі витрат на енергоресурси 10 тис. грн за опалювальний сезон, витрати на енергоефективні заходи на суму в 5-10 тис. грн цілком можуть окупитися за рік-півтора-два.

Докладніше дивись за посиланням: http://delo.ua/business/energoeffekti...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали