Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як перевірити постачальника перед закупівлею медичних послуг

31.03.2020 50 0 0

Через коронавірус і загальнонаціонального карантину особливим попитом зараз користуються закупівлі медичних засобів. Пересічні українці шукають засоби захисту для себе в аптеках або в онлайн-магазинах. А держпідприємства, бізнес, благодійні фонди та ініціативні групи домовляються про оптові поставки товарів для комплектації лікарень і забезпечення потреб співробітників, залишаються на робочих місцях під час карантину (працівники магазинів, супермаркетів, стратегічних підприємств).

Однак знервована обстановка тільки сприяє активізації шахраїв. Саме тому потрібно бути обережним при виборі постачальника і не попастися на вудку аферистів. Зібрали найголовніші поради з безпеки.

Що потрібно дізнатися про постачальника

  • як давно працює - якщо дата реєстрації порівнянна з початком антікоронавірусних заходів (місяць-два), краще відмовитися від покупки у такого постачальника;
  • код ЄДРПОУ та офіційна назва (відповідно до Єдиного державного реєстру), юридичний статус (не перебуває у процесі припинення), вид діяльності, адреса та інші реєстраційні дані;
  • судову історію і наявність виконавчих проваджень;
  • якщо продавець - товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), то потрібно перевірити його як підприємця за тими ж критеріями. Наприклад, всі ці дані можна безкоштовно знайти на сайті YouControl.

Головні правила при оплаті

  • ніколи не перераховувати завдаток прямо на банківську карту. Якщо магазин працює офіційно, у нього повинен бути банківський рахунок ФОП або юридичної особи. У той же час краще взагалі замовляти щось з післяплатою, навіть якщо за це буде додаткова комісія. Так продавець не отримає привабливою можливості зникнути з вашими грошима безслідно без відправки товару.
  • якщо ціна невиправдано низька, іноді навіть нижче собівартості, то це з великою ймовірністю шахрайство.
  • не забувайте, що до вас з цим продавцем, швидше за все, вже мали справу інші люди і поділилися своїм досвідом: залишили відгук на самому сайті, на Спецресурс, в соцмережах. Назва постачальника може згадуватися і в ЗМІ. Не варто ігнорувати можливість пошукати в інтернеті всю можливу інформацію, особливо, якщо виникли сумніви в чесності.

Аналогічний підхід повинен бути не тільки при перевірці інтернет-магазинів, а й при замовленні товару у приватних осіб на різних онлайн-майданчиках оголошень. Варто як мінімум попросити у продавця надати інформацію, повідомити повне ім'я, бажано з документальними доказами і пошукати відгуки онлайн.

Заходячи в аптеку або в інший заклад, який торгує медикаментами, варто також звертати увагу на наявність дозвільних документів. Це може бути ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами або ліцензія на виробництво лікарських засобів. Зазвичай вони правильно оформлені куточку споживача. Крім цього варто додатково перевірити, чи існує підприємство юридично, коли заснований і який його офіційний вид діяльності.

Для тих, хто здійснює масові закупівлі для лікарні або свого підприємства, компанія Youcontrol, яка спеціалізується на перевірці контрагентів, відкрила повний доступ до своєї аналітичної системи. Для цього потрібно лише заповнити форму із запитом.

delo.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали