Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як грамотно заповнити декларацію?

Редакція

27.10.2016 5497 0 0

Щодо складання, подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в 2016 році.

За «доброю» традицією, після кількох відстрочок і гучних скандалів, дуже важливий для нашої держави процес був запущений. Отже, система електронного декларування набула чинності з 1 вересня, і, відповідно, у осіб, які мають вперше подати «антикорупційну» декларацію в 2016 році, є 60 днів для складання та подання декларацій 2015 року з новою формою (див. Рішення Національного агентства по запобіганню корупції (далі - НАЗК) «Про початок роботи системи подачі і оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, зі змінами від 18.08.2016 року).

Слід відразу зазначити, що НАЗК добре зробило свою роботу в частині методичної допомоги та надання роз'яснень - в період масового декларування ми вступаємо з цілим рядом досить чітких і грамотних документів, які надають відповіді на значну частину питань, які можуть виникнути у людини при заповненні декларації. І вперше за багато років такі громіздкі за обсягом документи (тому як питань при заповненні декларації дійсно виникає чимало) написані дуже простою і доступною мовою, яка буде добре зрозуміла навіть людям без профільної освіти.

Форма, порядок подачі та розділ 1 Декларації

Форма Декларації затверджена рішенням Назка від 10.06.2016 року №3. Заповнюється вона на сайті Назка (режим доступу: https: //nazk.gov.ua/). Відразу на головній сторінці справа є панель з написом «Задекларуй», натиснувши на яку, ви можете увійти в систему за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Там все просто: вибираєте тип АЦСК, ключем якого ви користуєтеся (там є чіткий перелік), відвантажуєте файл з електронним ключем і вводите пароль. Мабуть, кожен ОМС вже визначився з типом ключа, з яким він буде працювати. Ці ключі надаються для суб'єктів декларування безкоштовно. Однак, можна придбати такий ключ особисто, в статусі звичайного громадянина - фізичної особи. Це коштує до 100 грн (абонплата на два роки) і оформляється протягом одного робочого дня.

Зробивши ці нескладні маніпуляції, натискаєте на зелену кнопку «Увійти» - і ви в системі.

Відразу зауважу, що форма декларації набагато об'ємніше паперової та містить розділи з даними, які ви раніше не заповнювали (про витрати та цінне рухоме майно), а тому відкладати заповнення документа останні дні перед «дедлайном» не варто. По-перше, вам знадобиться деякий час, щоб заповнити і перевірити декларацію; по-друге, може виникнути необхідність отримати від сторонніх осіб або родичів додаткові дані, збір яких займе тиждень або дві.

Ви можете спокійно вносити дані протягом декількох днів - вони зберігаються, а декларація не буде відправлена, поки ви не вирішите, що все вичитане, готове, і не натиснете відповідні кнопки.

При заповненні декларації вам допоможе ст. 46 Закону № 1700, а також чудове «Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України« Про запобігання корупції »про заходи фінансового контролю», затверджене рішенням Назка від 11.08.16 року №3 (далі - Роз'яснення №3).

Розділ 1 декларації простий - потрібно вибрати тип декларації та звітний період, натиснувши лівою кнопкою миші на «кружечки» зліва в бланку. Заповнивши їх, ви можете переходити до наступного розділу.

Нагадуємо, що декларацію заповнюють державні службовці і посадові особи відповідно до закону "Про службу в органах місцевих самоврядувань".

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали