Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Географія прибутковості: де в Україні компаніям жити добре

Редакція

03.10.2016 160 0 0

Держстат оприлюднив фінансові результати великих і середніх компаній за I півріччя в розрізі областей. Найбільше збиткових підприємств знаходиться в Донецькій і Луганській областях, а прибуткових - в Дніпропетровській, Київській та Запорізькій.

У першому півріччі 2016 року українські великі і середні підприємства заробили 20,89 млрд грн. При цьому фінрезультат прибуткових компаній склав 123,52 млрд грн, а збитки збиткових - 103,62 млрд грн. Третина всіх компаній України виявилася збитковими.

Найбільший прибуток заробили компанії, що працюють в Києві. Обсяг прибутку в першому півріччі склав 70 млрд грн і в два рази перевищив втрати збиткових підприємств міста - 35 млрд грн, що теж є рекордом серед збитків. Парадокс пояснюється високою концентрацією бізнесу всіх можливих сфер і галузей. Але найприбутковішою в першому півріччі була професійна, наукова та технічна діяльність, де прибуток компаній склала майже 30 млрд грн. Йдеться, зокрема, про компанії, які займаються консалтингом, наданням архітектурних та інжинірингових послуг, рекламною діяльністю і дослідженням ринків, які також широко представлені в Києві.

У столиці розвинені багато галузей, які в першому півріччі продемонстрували збитки. Зокрема, оборот роздрібної торгівлі Києва за січень-червень склав 15,9% обороту всієї країни. А ця галузь, разом з оптовою торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів (які також сконцентровані в Києві) втратили більше 18 млрд грн. Київ також лідирує і в будівельній галузі. Тут протягом половини 2016 року був виконано 25% від загального обсягу будівельних робіт. А галузь зазнала збитків на суму більше 2 млрд грн. Крім того, в столиці сконцентровані багато компаній, які займаються нерухомістю, фінансової і страхової діяльністю, телекомунікаціями, а ці галузі сумарно втратили більше 15 млрд грн.

Значні обсяги прибутку показали компанії промислових Дніпропетровського і Запорізького регіонів, а також бізнес Київської області, де розвинені машинобудування, електроенергетика, хімічна та легка промисловість.

Агропромислові Миколаївська і Черкаська області також увійшли в ТОП-10 найприбутковіших регіонів. У Миколаївській області розвинений залізничний, морський, річковий, автомобільний, авіаційний та трубопровідний транспорт, а також сільське господарство. А Черкаська область заробляє на харчової та хімічної промисловості.

ТОП-10 найприбутковіших регіонів за підсумками I півріччя 2016 року

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://delo.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали