Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заощаджуємо на світлі: як платити за електрику вдвічі менше

10.09.2018 555 0 0



Для того щоб менше витрачати, необов’язково собі в чомусь відмовляти – досить платити за послугу вдвічі менше. І це цілком реально, якщо ми говоримо про використання електроенергії.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ЕКОНОМІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ? Відповідь проста – купіть спеціальний лічильник. Якщо у вас встановлений звичайний (однозонний) лічильник, ви платите за електроенергію за одним тарифом протягом доби. Для Києва це 90 грн за 100 кВт/год.

Якщо ви встановите двозонний лічильник (день/ніч), вночі ви  платитимете вже не 90 грн, а 45 грн. Економія становить 50%.

Є також третій варіант – трьохзонний лічильник. Встановивши його, в пікові години (з 8:00 до 11: 00 і з 20:00 до 22:00) за електроенергію доведеться заплатити дорожче – 135 грн за 100 кВт / год. З 7:00 до о 8:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00 ціна електрики складе 90 грн за 100 кВт/год. Зате вночі (з 23:00 до 7:00) ви будете платити всього 36 грн за 100 кВт/год – таким чином, заощадивши вже 60%.

ДЕ ВЗЯТИ ЦЕЙ ДИВО-ЛІЧИЛЬНИК І ХТО МАЄ ЙОГО ВСТАНОВИТИ? Якщо ви бажаєте встановити дво- або трьохзонний лічильник, то досить написати заяву в обслуговуючу компанію. Придбати лічильник можна прямо там (ціна – близько 1400 грн.), а потім дочекатися своєї черги на його установку.

ЯКИМИ ПРИЛАДАМИ МОЖНА КОРИСТУВАТИСЯ ВНОЧІ? Найчастіше люди використовують нічний час для нагріву води в бойлерах, прання (налаштувавши програму в пральній машині), миття посуду в посудомийці. Якщо ви – жайворонок і встаєте на роботу дуже рано – використовуйте час до 7:00 для готування сніданку в мультиварці і сушіння волосся феном.

ЯК НАЛАШТУВАТИ ЧАС РОБОТИ ПРИЛАДІВ? У більшості побутових приладів є функція «відкладеного старту» – коли він вмикається і починає працювати в певний час без вашого втручання.

Також можна встановити «розумні розетки». Принцип той же: ви налаштовуєте таймер, і прилад буде включатися і працювати певний проміжок часу. Програма буде повторюватися кожну добу.

ПІДВОДНІ КАМЕНІ. Щоправда, є і зворотний бік медалі. Якщо раптом якийсь із приладів зламався, ви цього не побачите, бо будете спати. А за цей час можна і сусідів затопити через несправність пральної машини або, не дай Боже, влаштувати пожежу або коротке замикання.

А якщо ви поїдете у відпустку, але забудете «перепрограмувати» прилади – вони  працюватимуть під час вашої відсутності і споживатимуть енергію без потреби. Тому правило «перевірити крани і вентилі» залишається актуальним завжди.

https://etcetera.media

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали