Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оренда житла з правом викупу: що пропонують українцям

Редакція

04.10.2017 1414 0 0

Українцям обіцяють, що скоро вони зможуть орендувати житло з подальшим правом викупу. У чому перевага цієї пропозиції, чи буде це буде працювати і які проблеми можуть виникнути.

Як це буде працювати

Ще в серпні цього року Кабмін розширив сферу діяльності Державної іпотечної установи і дозволив йому продавати житло в лізинг. Чіткого механізму впровадження цього нововведення поки немає, але в прес-службі ДІУ заявляють, що пілотний проект почнеться вже в цьому році в Києві.

В першу чергу житлом забезпечуватимуть воїнів АТО, після - працівників бюджетної сфери, а в подальшому і всіх інших українців.

Спочатку, держава купить певну кількість квартир на відкритих торгах за допомогою системи ProZorro. Після цього їх викупить ДІУ і здасть в оренду бійцям АТО. Для того, щоб викупити квартиру, людям доведеться платити в середньому 5200 грн на місяць протягом 20 років, після чого до них перейде право власності на орендоване житло.

В кінці цього року планується роздати перші 100 квартир в столиці, а вже в 2018 р нововведення має поширитися і по інших регіонах України.

Навіщо це потрібно

За словами чиновників, цей проект допоможе забезпечити житлом всіх бажаючих і стане хорошою альтернативою звичайним кредитам з величезними відсотками.

Можливість введення державного лізингового житла в Україні - колосальний позитивний крок до вирішення квартирного питання для багатьох українців. Без першого внеску, без додаткових переплат, за спрощеними процедурами і з можливістю проживання відразу після підписання договору - при таких умовах набагато більше українців зможуть придбати власне житло.

Так, обіцяється, що середня ставка на житло в лізинг буде близько 15%, тоді як банки пропонують кредити на квартири під 20-25% річних. До того ж, цей проект не передбачає оплату першого внеску.

Ще одна відмінність лізингу в тому, що весь час, поки орендар оплачує квартиру, вона знаходиться у власності компанії, в нашому випадку, у власності ДІУ, і тільки після виплати повної суми люди можуть оформити житло, як свою власність.

Що може піти не так

Експерти вказують на деякі "підводні камені" ініціативи. Незважаючи на інвестиційний проект ДІУ, згідно з яким буде залучено близько 500 млн грн на розвиток цієї програми, в проекті бюджету наступного року не закладені такі суми для покупки квартир.

Будь-який проект починається з того, що його планують і закладають гроші в бюджет, якщо ми говоримо про державну програму. Є профільне міністерство, яке відповідає за всі ці державні програми з будівництва житла для молоді, де нібито дають полегшені іпотечні кредити. Там залишилося тільки обслуговування старих кредитів і передбачена зовсім невелика сума. Нічого про лізинг навіть близько немає. Якщо в витратну частину не закладені гроші - значить проекту не існує.

Сама ідея чудова, але пряма функція Державної іпотечної установи - безпосередньо іпотеки, а ось з лізингом у них не вийде, тому що суми, які їм виділяють, зовсім копійчані.

У той же час, лізингові програми цілком мають право життя, адже у середньостатистичних українських покупців немає можливості накопичувати гроші.

Лізинг дає можливість виплатити маленькими частинами суму за ту нерухомість, в який ви будете надалі проживати. Але у нас це ніколи не робилося. Автомобілі в лізинг продавали, нерухомість в лізинг продавали тільки для юридичних осіб, а тепер намагаються продавати і для фізичних осіб. Подивимося, що з цього вийде.

Чиновники ж впевнені, що це відмінна можливість як для українських споживачів обзавестися житлом, так і для компаній-забудовників, у яких буде рости попит на нові квартири. До того ж, останнім часом в країні відбувається справжній будівельний бум. За січень-травень 2017 року в експлуатацію було здано понад 2 млн кв. м. житла. Це на 10% більше в порівнянні з минулим роком, повідомляє портал Domik.ua. Незважаючи на це, попит на житло зараз падає.

Джерело: http://newsoboz.org/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали