Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Замінники ПН: як відображати податковий кредит

13.02.2020 711 0 0

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

У консультації розглянемо, які документи крім податкової накладної (далі – ПН) є підставою для відображення податкового кредиту в декларації з ПДВ (далі – декларація). Також розповімо про особливості, які слід ураховувати при формуванні податкового кредиту на підставі того або іншого документа, який замінює ПН.

Крім ПН підставою для віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту є (п. 201.11 ПК):

  • транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платникові за послуги зв’язку та інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. Ці документи повинні містити такі реквізити: загальну суму платежу, суму ПДВ, податковий номер продавця (за винятком документів, форма яких установлена міжнародними стандартами);
  • касові чеки, у яких відображено вартість отриманих товарів (послуг), загальну сума ПДВ, фіскальний і податковий номери постачальника. Зверніть увагу! Для цілей відображення податкового кредиту загальна сума за одним або декількома касовими чеками не повинна перевищувати 240 грн з урахуванням ПДВ за день.

Також у деяких випадках підставою для відображення податкового кредиту є бухгалтерська довідка, складена у випадку початку використання в оподатковуваних операціях у рамках господарської діяльності активів, які були придбані до 01.07.15 р. для використання в операціях, що не обкладаються ПДВ, або негосподарській діяльності та при придбанні яких не відображався податковий кредит (пп. «в» п. 201.11, п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).

Це проїзний документ, який може мати як паперову, так і електронну форму. Розглянемо деякі практичні питання, пов’язані з його застосуванням для цілей відображення податкового кредиту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали