Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Застосування ПСП: 16 практичних ситуацій

15.06.2018 2733 0 6

Платники ПДФО, які отримують дохід у вигляді заробітної плати, можуть скористатися правом на податкову соціальну пільгу (далі – ПСП). Таке право виникає у випадках, зазначених у ст. 169 ПК. У консультації розглянемо практичні ситуації, пов'язані із застосуванням ПСП.

Правило 1. ПСП застосовується тільки до доходу працівника у вигляді зарплати та інших виплат, компенсацій, винагород, пов'язаних із трудовими відносинами (тобто всі виплати, які відображаються у формі № 1ДФ з ознакою доходу «101») (п. 169.1, пп. 169.4.1 ПК).

Правило 2. Для різних категорій працівників установлено різні види ПСП. Залежно від підстав для застосування можна виділити дві групи ПСП: «на себе» (їх застосування залежить від статусу самого працівника) і «на дітей» (їх застосування залежить від того, скільки дітей утримує працівник і від наявності інвалідності в цих дітей). При цьому ПСП «на себе» залежно від їх розміру буває трьох видів: загальна, підвищена та максимальна. А ПСП «на дітей» буває звичайною та підвищеною і застосовується на кожну дитину (див. таблицю).

Правило 3. Платник податків має право на ПСП, якщо його дохід не перевищує граничний розмір, установлений пп. 169.4.1 ПК. Правила розрахунку граничного розміру доходу з урахуванням групи ПСП «на себе» або «на дітей» наведено в таблиці.

Розмір ПСП і граничного доходу в 2018 році, грн.

Категорія працівників

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали

Центр сповіщень

⚠ Ви не авторизовані!

Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.

За сьогодні