Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нерозподілені земельні ділянки перейшли у розпорядження сільради: чи треба укладати додаткову угоду?

17.06.2020 388 0 0

Ні, переукладати договір та вносити до нього зміни немає потреби, якщо тільки на це прямо не вказано в самому договорі. Пояснимо чому.

Із 01.01.19 р. повноваження із розпорядження нерозподіленими земельними ділянками та невитребуваними частками (паями) отримали сільські, селищні, міські ради (ст. 3, 5 Закону від 05.06.03 р. № 899-IV «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»). Тобто наразі такі повноваження передано від райдержадміністрації до органів місцевого самоврядування за місцем розташування відповідних ділянок/паїв (детальніше про такі зміни див. у «Зміни-2019: колективна власність, використання паїв та міна земельними ділянками»).

На практиці термін «розпорядник» зазвичай відносять до державних органів або органів місцевого самоврядування, які розпоряджаються певною категорією земельних ділянок від імені держави/територіальної громади, а термін «власник» – до приватної особи, яка набула земельну ділянку у приватну власність.

Тож можна сказати, що сільська рада тимчасово, поки не з’явиться належний власник, наділена функціями власника. Адже складовою права власності на землю, окрім володіння та користування, є розпорядження земельною ділянкою (ст. 78 Земельного кодексу, далі – ЗК). Надалі з усіх питань, які стосуються користування орендованою нерозподіленою земельною ділянкою, слід звертатися до місцевої громади.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали