Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дію мораторію на обіг сільгоспземель продовжено до 2019 року

Uteka.ua

27.12.2017 257 0 1

Верховна Рада 07.12.17 р. прийняла проект закону від 30.11.17 р. № 7350 (далі – Проект), який по суті вносить зміни до розд. Х Земельного кодексу, які стосуються продовження дії заборони на відчуження сільськогосподарських земель.

Так, зміни вносяться до п. 14 та 15 цього розділу в частині заміни цифр «2018» на цифри «2019». Тобто до набрання чинності закону про обіг земель сільгосппризначення, але не раніше 1 січня 2019 року:

  • забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів госптовариств;
  • не допускається купівля-продаж ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, окрім вилучення/викупу їх для суспільних потреб;
  • не допускається купівля-продаж або інше відчуження ділянок, зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юросіб для ведення товарного сільгоспвиробництва та які виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв). Винятком є передача таких ділянок у спадщину, обмін однієї ділянки на іншу, вилучення/викуп ділянок для суспільних потреб, а також зміна цільового призначення (використання) ділянок для їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Загалом мораторій на продаж сільгоспземель в Україні діє з 2002 року. Під час підписання минулорічного закону про продовження мораторію до 2018 року Кабміну доручалось до 01.07.17 р. розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект про обіг земель сільгосппризначення. Так само і в цей раз у проекті Кабміну повторно доручено здійснити це вже до 01.07.18 р.

На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про обіг сільгоспземель. Проте жоден із них так і не було прийнято.

Запровадження повноцінного ринку землі в Україні є одним із зобов’язань нашої держави перед Міжнародним валютним фондом. Однак для повноцінного функціонування ринку землі в Україні досі немає належної законодавчої бази.

За проект проголосували 236 народних депутатів, перевищивши мінімально необхідний рубіж у 226 голосів. Станом на 22.12.17 р. закон направлено на підпис Президенту. Набрання чинності закону передбачено з дня, що настає за днем його офіційного опублікування.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали