Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податок на нерухомість: хто та як сплачує

29.01.2019 2553 0 2

Фінзвітність, плата за землю, податок на нерухомість, транспортний податок, ПДВ, форма 20-ОПП

Для кого ця стаття: для сільгосптоваровиробників – юридичних осіб, які мають у власності об’єкти нерухомості.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках сільгосптоваровиробник має сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), за яку нерухомість податок не сплачується, як подається звітність та сплачується податок.

Податок на нерухомість належить до місцевих податків і є складовою податку на майно (окрім нього сюди входять також плата за землю і транспортний податок).

Порядок справляння податку на нерухомість прописаний у ст. 266 Податкового кодексу (далі – ПК). Так, платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 ПК). Причому право власності має бути належним чином зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Зверніть увагу: податок на нерухомість сплачують тільки власники нерухомості. Орендарі нерухомості або суб’єкти, які отримали нерухомість за договором позички, у господарське чи оперативне управління, цей податок не платять.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали