Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розподілятиметься бюджетна дотація сільгосптоваровиробникам у 2017 році


У Постанові № 83 Кабмін визначив порядок розподілу коштів, які спрямовуються сільгосптоваровиробникам у вигляді бюджетної дотації, передбаченої розд. VІ Закону від 24.06.04 р. № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877). Про суть цієї дотації ми розповідали в консультації «Замість спецрежиму з ПДВ – бюджетна дотація».

Так, право на отримання дотації мають сільгосптоваровиробники (як юридичні особи, так і фізичні особи – підприємці) за умови, що за попередні 12 звітних періодів питома вага вартості сільгосптоварів становить не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених за цей період. Для отримання дотацій такі сільгосптоваровиробники мають бути включені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр).

У Постанові № 83 зазначено, що при визначенні таких сільгосптоварів слід керуватися п. 2.15 Закону № 1877. Так, згідно із цим пунктом до сільгосптоварів (сільгосппродукції) відносяться товари, зазначені у групах 1–24 УКТЗЕД відповідно до Закону від 19.09.13 р. № 584-VII «Про Митний тариф України» (далі – Закон № 584), якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).

До сільгосппродукції (товарів) також належать відходи, отримані при виробництві сільгосппродукції (товарів), визначеної у групах 1–24 УКТЗЕД згідно із Законом № 584, а саме: органічні добрива (гній, перегній, пташиний послід, а також полова, бадилля тощо), суміші органічних та мінеральних добрив, у яких частка органічних добрив становить більше 50 % загальної ваги таких сумішей, а також усе біологічне паливо та енергія, отримані при переробці та утилізації сільгосппродукції (товарів) та їх відходів (біогаз, біодизель, етанол, тверде біопаливо, у виробництві якого була використана сільгосппродукція (її відходи) в розмірі більше 50 % усієї використаної продукції, електрична енергія, пар, гаряча вода тощо).

Тобто виходить, що при розрахунку питомої ваги до сільгосптоварів відносять не тільки продукцію, отриману від видів діяльності, що вказані у п. 161.3 Закону № 1877 і здійснення яких дає право на отримання дотації (далі – дотовані види діяльності), але й усю сільгосппродукцію, яку вирощує сільгосптоваровиробник.

У Постанові № 83 перелічені особи, які не мають права на отримання дотації за звітний період, а саме ті:

  • хто виключений із Реєстру до початку чи у такому звітному періоді;
  • змінив основний вид діяльності за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань і в установлені строки не подав до органу ДФС заяви про внесення змін до Реєстру;
  • має податковий борг із ПДВ на наступний день після граничного строку сплати ПДВ за звітний період, за який надається дотація.

Загальну суму коштів, виділених для виплати дотацій, будуть розподіляти між двома напрямками:

  • товаровиробникам, які займаються птахівництвом;
  • іншим товаровиробникам, які провадять інші види діяльності, визначені у п. 161.3 Закону № 1877.

При цьому зазначено, що на «птахівничу» дотацію щомісяця може бути направлено не більше 50 % загальної суми асигнувань, виділених у звітному місяці.

Сума дотації за звітний період розраховується пропорційно до суми ПДВ, сплаченої при реалізації сільгосппродукції від дотованих видів діяльності, та загальної суми ПДВ, сплаченої сільгосптоваровиробником за такий звітний період. При цьому якщо після отримання дотації сільгосптоваровиробник подасть уточнюючий розрахунок, у якому зменшується сума податкових зобов’язань від дотованих видів діяльності, то йому відповідно зменшать бюджетну дотацію в наступних звітних періодах.

Суми дотацій будуть перераховуватися Казначейством із відкритого Мінагрополітики в системі електронного адміністрування ПДВ небюджетного рахунка 375 «Інші спеціальні рахунки». Кошти на цей рахунок у розмірі, передбаченому планом асигнувань для виплати дотацій, щомісяця (на другий робочий день місяця) мають надходити з бюджетних рахунків Мінагрополітики.

У свою чергу, ДФС на підставі отриманої інформації про загальну суму коштів, виділену для виплати дотацій, буде розраховувати дотації для кожного сільгосптоваровиробника на підставі коефіцієнтів пропорційності. Формули для розрахунку цих коефіцієнтів наведено у п. 10 Порядку, затвердженого Постановою № 83. Такі коефіцієнти залежать від загальної суми коштів, яка спрямовується на бюджетну дотацію, і суми ПДВ, сплаченої до бюджету від дотованих видів діяльності, за відповідний місяць.

ДФС повинна визначити суму дотацій протягом трьох робочих днів після граничного строку сплати ПДВ за звітний період на підставі наданої сільгосптоваровиробниками звітності з ПДВ.

Після цього ДФС формує загальний Реєстр і надсилає його Казначейству. У Реєстрі наводиться інформація про отримувача бюджетної дотації, його податковий номер, індивідуальний податковий номер платника податку, суму бюджетної дотації, яка підлягає перерахуванню отримувачу, реквізити його рахунка.

На підставі Реєстру Казначейство в автоматичному режимі перераховує відповідним отримувачам бюджетну дотацію з небюджетного рахунка Мінагрополітики.

Також читайте:

«Як потрапити до Реєстру отримувачів бюджетної дотації»

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали