Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Не пропустіть! До 1 лютого – звітування про виконання квот із працевлаштування

15.01.2021 69 0 0

Наказом Мінсоцполітики від 16.05.13 р. № 271 затверджено Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (далі – Порядок № 271). Відповідно до п. 5 цього Порядку таку звітність зобов’язані подавати роботодавці підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності із чисельністю штатних працівників від 8 осіб (п. 1.3 Порядку № 271) не пізніше 1 лютого після звітного року. Виняток становлять фізособи-підприємці, на яких ці вимоги не поширюються. 

Роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють у роботодавця і належать до таких, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім осіб з інвалідністю). 

Перелік категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, наведено у ч. 1 ст. 14 Закону від 05.07.12 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення».

Нормативи працевлаштування: 

  • 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік – для підприємств, установ та організацій із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;
  • не менше однієї особи в середньообліковій чисельності штатних працівників – для підприємств, установ та організацій із чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) залишилося 10 і менше років.

Зверніть увагу, що згідно із ч. 2 ст. 53 Закону № 1058 у разі невиконання роботодавцем квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні в межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної зарплати, установленої на момент виявлення порушення. 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали