Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Не штрафуют за ошибочный идентификационный код в зарплатной отчетности в период карантина

26.08.2021

Налоговый агент несет ответственность за ошибки допщенные при заполнении Расчета, а именно штраф на предприятие согласно п. 119.1 НКУ в размере 1020 грн за неподачу, подачу недостоверных или ошибочных сведений, а также несвоевременную подачу (за повторное нарушение - в двойном размере 2040 грн).

Такое наказание предусмотрено и в отношении ошибок в регистрационном номере учетной карточки налогоплательщика.

Если же страхователем самостоятельно проводится исправление в Расчете недостоверных сведений о застрахованном лице - санкции налоговыми органами не применяются.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.07.2021 р. № 2669/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула звернення… щодо відповідальності за недостовірні відомості або помилки при звітуванні та в межах компетенції повідомляє.

Приватне підприємство запитує, яка відповідальність передбачена за недостовірні відомості або помилки (помилка у реєстраційному номеріобліковоїкарткиплатникаподатків) при поданніПодатковогорозрахункусум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків - фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а такожсумнарахованогоєдиноговнеску.

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, яківідповідно до ПКУ мають статус податковихагентів, та платникиєдиноговнескузобов'язаніподавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковийрозрахуноксум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків - фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а такожсумнарахованогоєдиноговнеску (з розбивкою по місяцяхзвітного кварталу), до контролюючого органу за основниммісцемобліку. Такийрозрахунокподаєтьсялише у разінарахуваннясумзазначенихдоходівплатникуподатку - фізичнійособіподатковим агентом, платникомєдиноговнескупротягомзвітногоперіоду. Запровадженняінших форм звітностііззазначенихпитань не допускається.

Форма Податковогорозрахункусум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків - фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а такожсумнарахованогоєдиноговнеску і Порядок заповнення та поданняподатковими агентами Податковогорозрахункусум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків - фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а такожсумнарахованогоєдиноговнескузатверджено наказом Міністерствафінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерствафінансів України від 15.12.2020 № 773).

За порушеннязаконів з питаньоподаткування та іншогозаконодавства, контроль за дотриманнямякогопокладено на контролюючіоргани, застосовуютьсятаківидиюридичноївідповідальності, зокрема, фінансова, адміністративна (ст. 111 ПКУ).

Згідно з п. 119.1 ст. 119 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень.

Передбачені п. 119.1 п. 119 ПКУ штрафи не застосовуються у випадках, якщо недостовірні відомості або помилки в податковій звітності про суми доходів, нараховані (сплачені) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.

Відповідно до п. 119.3 ст. 119 ПКУ штрафи, передбачені, зокрема, п.119.1
ст. 119 ПКУ, не застосовуються у випадках, якщо помилки щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків у податковій звітності про суми доходів, нараховані (сплачені) на користь платника податків, суми утриманого з них податку були виправлені податковими агентами самостійно, у тому числі протягом 30 календарних днів з дня надходження повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

З огляду на зазначене, якщо у разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску вносяться зміни до номеру облікової картки найманого працівника, то до такого податкового агента застосовується відповідальність, передбачена п. 119.1 ст. 119 ПКУ, з врахуванням п. 119.3ст. 119 ПКУ.

Разом з тим, з 01 березня 2020 року на періоддії карантину, встановленогоКабінетомМіністрів України на всійтериторії України з метою запобіганняпоширенню на території України коронавірусноїхвороби (COVID-19), встановленообмеженнящодозастосуванняштрафнихсанкцій, зокрема, не застосовуютьсяштрафнісанкції в межахп. 119.1 ст. 119 Кодексу за порушенняподатковогозаконодавства, вчиненіподатковими агентами з 01 березня 2020 року по теперішній час.

Відповідно до частини першої ст. 165¹ Кодексу про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених законами України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» і «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій з коштами Пенсійного фонду України, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
25.02.2025
Письмо МОУ: О правомерности отказа военнослужащим в выплате дополнительного вознаграждения в размере 100000 грн и материальной помощи в связи с полученной травмой
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛИСТ від 20.02.2025 р. № 220/13/ВихЗПІ/152 У відповідь на Ваш запит на публічну інформацію щодо правомірності відмови у виплаті додаткової винагороди у розмірі 100000 грн та матеріальної допомоги у зв'язку з отриманою травмою. Щодо ...
18.03.2025
Об обязанности работодателя хранить трудовые книжки работников
Устроилась недавно на работу и хочу, чтобы моя трудовая книжка хранилась у работодателя, написала об этом заявление. Однако работодатель ответил, что трудовая книжка должна храниться у работника, потому что он может быть оштрафован за нарушение правил хранения трудовых книжек. Может ли работодатель ...
12.03.2025
Письмо Минэкономики: О расчете средней заработной платы
Письмо Минэкономики от 07.03.2025 № 2704-25/20968-01 по расчету средней заработной платы
Новое
23.05.2025
Выпуск: Новости недели для бюджетных учреждений (19.05.2025 - 23.05.2025)
Бюджет. Бухгалтерский обзор   Письмо НАДС: По вопросам оплаты труда государственных служащих Национальное агентство Украины по вопросам государственной службы рассмотрело Ваше обращение и сообщает... Инфографика: алгоритм осуществления выплаты по больничному совместителю Объясняем алгоритм...
23.05.2025
Увольнение мобилизованного работника: что нужно знать
Мобилизированные работники имеют право на сохранение должности до увольнения с военной службы. Может ли работодатель по своей инициативе уволить мобилизованного работника Нет. За таким работником сохраняется место работы и должность до фактического увольнения с военной службы. Это касается всех п...
23.05.2025
Минэкономики собирает спорную практику в сфере публичных закупок
В целях обобщения практики осуществления закупок по применению заказчиками неценовых критериев оценки тендерных предложений, а также предоставления рекомендаций с учетом выявленных проблемных вопросов, Минэкономики подготовило Обзор закупочной практики по применению неценовых критериев оценки (далее...