Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Прием наличных для перевода за пределы стационарных объектов: нужен ли РРО

26.12.2018 265 0 0

Субъект хозяйствования имеет право применять РРО только в той хозяйственной единицы, указанной в регистрационном удостоверении


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.12.2018 р. № 5229/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит ТОВ щодо надання податкової консультації та у порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо питання використання портативних РРО при прийманні готівки для її переказу поза межами стаціонарних об’єктів (пунктів надання фінансових послуг) (наприклад, біля квартири ініціатора переказу, тощо) (питання 1 та 2).

Пунктом 1 постанови правління Національного банку України від 12.02.2013 р. № 42 «Про врегулювання питань щодо приймання готівки для подальшого її переказу» (далі - Постанова № 42) визначено, що операції з приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу (далі - операції з приймання готівки) здійснюються за допомогою платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки (робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує оброблення і передавання інформації до банку/платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу).

Враховуючи зазначене, відповідно до вимог Постанови № 42 переказ коштів можливо проводити за допомогою платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки (робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, що формує електронний документ на переказ готівки). Здійснення переказу коштів поза межами робочого місця працівника не передбачено.

Відповідно до глави 1 розділу І Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за № 918/29048 (далі - Порядок № 547), господарська одиниця - це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Крім того, п. 3 розділу III Порядку № 547 визначено, що РРО може застосовуватись тільки у тій господарській одиниці, яка зазначена у реєстраційному посвідченні РРО.

Враховуючи зазначене, ДФС вважає, що суб’єкт господарювання має право застосовувати РРО тільки у тій господарській одиниці, яка зазначена у реєстраційному посвідченні.

Разом з тим для отримання роз’яснення з порушених питань у звернені пропонуємо звернутись до Національного банку України як до розробників вимог щодо врегулювання питань приймання готівки для подальшого її переказу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Центр уведомлений

⚠ Вы не авторизованы!

Личный кабинет, избранное, моя база и другие сервисы доступны только авторизованным пользователям. Пожалуйста, войдите в свою учетную запись или зарегистрируйтесь.

За сегодня