Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Нужно ли подавать уточняющий расчет к декларации в связи с изменением номера счета для получения бюджетного возмещения НДС?

10.12.2021 145 0 0

Представление уточняющего расчета к налоговой декларации по НДС налогоплательщиками, желающим получить бюджетное возмещение и в связи с переходом на международные номера банковских счетов (IBAN) в соответствии с Постановлением N 162, которым необходимо изменить счета в ранее представленном приложении 4, не предусмотрено.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.11.2021 № 4546/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо необхідності уточнення додатку 4 до податкової декларації з ПДВ (далі - декларація) у зв’язку з переходом на міжнародні номери банківського рахунку (ІВАN) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як викладено у зверненні, Товариством у 2018 - 2019 роках було заявлено бюджетне відшкодування ПДВ, та у додатку 4 до декларації зазначено чинні на той час реквізити банківського рахунку платника податку для перерахування узгодженої суми бюджетного відшкодування ПДВ. Надалі такий номер рахунка було змінено відповідно до вимог стандарту ІВАN.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 ПКУ).

Статтею 5 ПКУ визначено, що поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 ПКУ.

У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ.

Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 р. N 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (ІВАN) в Україні» із змінами (далі - Постанова N 162) банки України з 05 серпня до 31 жовтня 2019 року самостійно здійснювали зміну (не за ініціативою клієнта) діючих рахунків клієнтів банків відповідно до вимог стандарту ІВАN.

Відповідно до пункту 6 розділу І Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 р. N 721, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 р. за N 1058/27503, із змінами і доповненнями, під час вказаної процедури діючий банківський рахунок не закривався, а змінювався номер рахунку відповідно до вимог стандарту ІВАN. Банки у день зміни номера рахунку за стандартом ІВАN направляли до контролюючих органів файли повідомлень типу V, в яких зазначались дата переходу на стандарт ІВАN, номер рахунка за старим форматом та дата відкриття рахунка, який було змінено.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з пунктом 200.1 статті 200 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 ПКУ, така сума, зокрема, підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (пункт 200.4 статті 200 ПКУ).

Форма та порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за N 159/28289 зі змінами та доповненнями (далі - Порядок N 21).

Відповідно до пункту 9 розділу ІІІ Порядку N 21 у складі декларації подаються передбачені Порядком N 21 додатки. Додатки додаються до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (пункт 11 розділу ІІІ Порядку N 21).

Формою декларації, у разі заповнення рядка 20.2 декларації «Сума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 ПКУ на момент подання податкової декларації, яка підлягає бюджетному відшкодуванню», передбачено подання додатків 3 та 4. У додатку 4 «Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника» платник податку, зокрема, зазначає реквізити банківського рахунку платника податку для перерахування суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Щодо питання 1

За даними електронного журналу реєстрації повідомлень про відкриття/закриття рахунків у фінансових установах рахунок у старому форматі (валюти рахунку: українська гривня, євро, долар США, російський рубль), відкритий для Товариства, змінено на номер рахунку за стандартом ІВАN.

Інформація про банківські рахунки платника податків відображається в режимі «Облікові дані платника» у приватній частині Інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС «Електронний кабінет» і доступна для перегляду платником податків після проходження ним електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів - кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації - іd.gоv.uа.

Щодо питання 2

Наказом Міністерства фінансів України від 02.12.2020 р. N 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2021 року за N 100/35722, внесено зміни, зокрема, до Порядку N 21.

Так, розділ ІІІ Порядку N 21 доповнено пунктом 23, яким передбачено можливість зміни рахунка платника податків, зазначеного в раніше поданій заяві про повернення суми бюджетного відшкодування (Д4) (додаток 4), на який платник податків виявив бажання отримати бюджетне відшкодування.

У разі необхідності зміни рахунка, зазначеного в раніше поданому додатку 4, платник має право у складі декларації подати додаток 4, в якому необхідно зазначити відомості щодо змінених реквізитів рахунку платника податків в установі банку, на який необхідно перерахувати суму бюджетного відшкодування та вказати відповідний звітний (податковий) період, за який платник податків декларував заяву на бюджетне відшкодування.

Таким чином, подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ платниками податків, які мають бажання отримати бюджетне відшкодування та у зв’язку з переходом на міжнародні номери банківських рахунків (IBAN) відповідно до Постанова N 162, яким необхідно змінити рахунки в раніше поданому додатку 4, не передбачено.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы