Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

НДС-учет новых правил получения предоплаты от бюджетника

22.03.2019 257 0 0


Предоплата распорядителями (получателями) бюджетных средств по капитальным расходам и государственным контрактам осуществляется путем направления бюджетных денежных средств исполнителям работ, поставщикам товаров и услуг (кроме нерезидентов) на небюджетные счета, открытые на их имя в органах Казначейства, с последующим использованием указанных средств исполнителями работ, поставщиками товаров и услуг исключительно с таких счетов на цели, определенные договорами о закупке товаров, работ и услуг (п. 2 постановления КМУ от 23.04.2014 г. № 117).

Если Нацбанк подтвердит, что внебюджетный счет, который открывается в Казначействе в соответствии с постановлением КМУ от 23.04.2014 г. № 117, подпадает под определение банковского счета, то дата получения средств на такой счет будет определять дату возникновения налоговых обязательств согласно норме п. 187.7 НКУ.


ГУ ДФС У ЧЕРКАСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.03.2019 р. № 1004/ІПК/23-00-12-0119

Головне управління ДФС у Черкаській області розглянуло ваш запит щодо дати виникнення податкових зобов’язань при отриманні коштів на не бюджетний казначейський рахунок та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

18 грудня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 05.12.2018 р. № 1074 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117».

Відповідно до внесених змін постанову Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» (далі - постанова № 117) доповнено пунктом 2, відповідно до якого попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім'я в органах Казначейства у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, надавачами товарів і послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.

Відповідно до пункту 187.7 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Визначення банківського рахунку наведено у Законі України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року.

Банківські рахунки - рахунки, на яких обліковуються власні кошти, вимоги, зобов'язання банку стосовно його клієнтів і контрагентів та які дають можливість здійснювати переказ коштів за допомогою банківських платіжних інструментів.

Роз’яснення норм Закону України «Про банки і банківську діяльність» здійснюється Національним банком України.

Таким чином, у разі отримання роз’яснення від Національного банку України, що не бюджетний рахунок, який відкривається відповідно до постанови №117, підпадає під визначення банківського рахунку, то дата отримання коштів на такий рахунок буде визначати дату виникнення податкових зобов’язань згідно з нормою пункту 187.7 статті 187 Кодексу.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы