Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Нацбанк о лимите наличных и кассу в библиотеке

20.11.2018 253 0 0



Субъекты хозяйствования обязаны разработать и утвердить порядок расчета лимита кассы. В расчете учитывается срок сдачи предприятием наличной выручки (наличности) для ее зачисления на счета в банках, определенный соответствующим договором банковского счета.

Лимит кассы устанавливают на основании расчета среднедневного поступления наличности в кассу или ее среднедневной выдачи из кассы по решению руководителя предприятия.

Для расчета лимита кассы предприятие может выбирать любой период выборки для расчета среднедневного поступления наличности в кассу или ее среднедневной выдачи из кассы.


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 06.08.2018 р. № 50-0007/42455

Щодо надання роз'яснення з питань визначення ліміту залишку готівки в касі

Національний банк України розглянув звернення <...> щодо надання роз'яснення з питань визначення ліміту залишку готівки в касі та в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до пункту 50 розділу V Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні (далі - Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. №148 (зі змінами), установа, підприємство, небанківська фінансова установа на підставі цього Положення та з урахуванням особливостей роботи зобов'язані розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси установи, підприємства, небанківської фінансової установи та їх відокремлених підрозділів. У розрахунку враховується строк здавання установою, підприємством, небанківською фінансовою установою готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку. Ліміт каси установи, підприємства, небанківської фінансової установи встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси за рішенням керівника установи, підприємства, небанківської фінансової установи або уповноваженої ним особи.

При цьому зазначаємо, що для розрахунку ліміту каси установа, підприємство, небанківська фінансова установа може вибирати будь-який період вибірки для розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси.

Установа, підприємство, небанківська фінансова установа затверджує внутрішніми документами установлений ліміт каси. Для відокремлених підрозділів ліміт каси установлюється і доводиться до їх відома відповідним внутрішнім документом установи, підприємства - юридичної особи, небанківської фінансової установи.

Одночасно повідомляємо, що установа/підприємство, яка/яке в окремі дні не має перевищення ліміту каси, має право в ці дні не здавати в установлені строки готівку (абзац 3 пункту 49 глави V Положення).

Відповідно до підпункту 8 пункту 3 розділу I Положення каса - це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівки, інших цінностей, касових документів. Отже, у розумінні Положення місце приймання готівки в бібліотеці є касою.

Крім того, згідно з пунктом 52 розділу V Положення, Державна казначейська служба України та розпорядники й одержувачі бюджетних коштів, які обслуговуються в органах Державної казначейської служби України, самостійно визначають порядок установлення ліміту каси. Строки здавання готівки з кас Державної казначейської служби України та розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, які обслуговуються в органах Державної казначейської служби України, установлюються відповідно до вимог пункту 48 розділу V цього Положення.

Директор Департаменту грошового обігу
Національного банку України

В. Зайвенко

Комментарии к материалу

Лучшие материалы