Получите доступ к готовым решениям, публикациям и обзорам
Подписаться

Присвоение квалификационной категории при переходе учителя на другую должность и повышение квалификации педагогических работников

16.09.2022 51 0 0

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.10.2020 р. № 4/3537-20

Щодо присвоєння кваліфікаційної категорії при переході вчителя на іншу посаду та підвищення кваліфікації педагогічних працівників

(Витяг)

За результатами розгляду <…> звернення <…>щодо присвоєння кваліфікаційної категорії при переході вчителя на іншу посаду та підвищення кваліфікації педагогічних працівників директорат шкільної освіти в межах компетенції інформує.

<…> Відповідно до пункту 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930 (далі – Типове положення), за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації.

Зазначена норма застосовується також при довантаженні працівника годинами на іншій посаді.

Питання оплати праці педагогічних працівників регламентовано Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102 (далі – Інструкція), та наказом Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557 “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ”.

Пунктом четвертим Інструкції визначено, що посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з чинним законодавством.

Тобто право встановлювати посадовий оклад працівнику при прийомі його на роботу, при переведенні з однієї посади на іншу, а також при довантаженні годинами на іншій посаді належить до компетенції керівника закладу загальної середньої освіти. При цьому головним критерієм, за яким визначається посадовий оклад такому працівнику, є рівень його освіти, кваліфікація, практичний досвід роботи.

Відповідно до пункту 24 Інструкції підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання. У випадках переходу працівника з одного закладу до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмета, дисципліни, що викладається, доплата за звання зберігається до чергової атестації.

Типове положення не змінило порядок виплати вчителям підвищених посадових окладів (ставок заробітної плати) за педагогічні звання та не містить норми, яка давала б підстави для відмови вчителю у нарахуванні доплат за педагогічне звання.

Згідно встановленої норми педагогічне звання, присвоєне вчителю, який викладає кілька навчальних дисциплін, поширюється на все навчальне навантаження. Атестація такого вчителя проводиться у порядку, встановленому пунктом 3.25 Типового положення, тобто вчитель атестується з предмета, який він викладає за спеціальністю.

При переході педагогічного працівника з посади вчителя на посаду соціального педагога педагогічне звання “старший вчитель” на посаді соціального педагога не зберігається.

<…>

Генеральний директор                                                                                         А. Осмоловський

Комментарии к материалу