№ з/п

Строк, який
не призупинено

Норма, якою встановлено строк

Пояснення та коментарі

1

2

3

4

1

Строки реєстрації ПН, РК у ЄРПН

П. 201.10,
п. 89 підрозд. 8 розд. ХХ ПК

У період воєнного стану, а також протягом 6 місяців після його скасування діють спеціальні строки для реєстрації ПН/РК, установлені п. 89 підрозд. 8 розд. ХХ ПК.

Докладно про застосування цих спеціальних строків ви можете прочитати у «Закон № 2876: нові строки реєстрації ПН/РК і штрафи за несвоєчасну реєстрацію»

2

Строки подання звітності та/або документів (повідомлень),
у т. ч. передбачених
ст. 39 та 392, п. 46.2 ПК

П. 49.18 ПК

Основні строки подання податкової звітності установлено п. 49.18 ПК.

Відповідно до цієї норми, податкові декларації (крім випадків, передбачених ПК), подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

– календарному місяцю (у т. ч. при сплаті місячних авансових внесків) – протягом 20 календарних днів (далі – к. д.) після закінчення звітного (податкового) місяця;

– календарному кварталу або календарному півріччю (у т. ч. при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 к. д. після закінчення звітного (податкового) кварталу (півріччя);

– календарному року (крім випадків, передбачених пп. 49.18.4 та 49.18.5 ПК) – протягом 60 к. д. після закінчення звітного (податкового) року;

– календарному року (для платників ПДФО, у т. ч. самозайнятих осіб) – до 1 травня року, що настає за звітним (крім випадків, передбачених розд. IV ПК)

3

Строки сплати податків та зборів

П. 57.1 ПК ,
ч. 8 ст. 9 Закону
від 08.07.2010 № 2464-VI
*

Загальне правило: платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 к. д. після закінчення строку, установленого для подання декларації (крім випадків, передбачених ПК).

Суму податкового зобов’язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов’язаний сплатити до або в день подання такої декларації.

ЄСВ за звітний місяць сплачується у строки, передбачені ч. 8 ст. 9 Закону № 2464: за загальним правилом не пізніше 20 числа наступного місяця (крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця)

4

Щодо камеральних перевірок строки:

– проведення перевірки;

– оформлення результатів перевірки;

– подання скарги на податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), винесене за результатами перевірки;

– прийняття рішення за результатами розгляду скарги;

– нарахування пені

Ст. 56, 76,
ст. 86, 129 ПК

Строки проведення камеральних перевірок установлено п. 76.3 ПК. Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена протягом 30 к. д. після закінчення строку для їх подання (або протягом 30 к. д. після їх фактичного подання, якщо вони були подані пізніше).

Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, установлених ст. 102 ПК.

Строки оформлення результатів перевірок, подання скарги та її розгляду встановлено ст. 86 ПК.

Адміністративне оскарження ППР здійснюється у строки, установлені ст. 56 ПК. Платник податків має право подати скаргу до вищого органу ДПС протягом 10 р. д. з моменту отримання ППР (п. 56.3 ПК).

Строки нарахування пені встановлено ст. 129 ПК

5

Щодо фактичних та документальних позапланових перевірок строки:

– проведення перевірки;

– оформлення результатів перевірки;

– подання скарги на ППР, рішення щодо застосування фінансових санкцій за результатами перевірки;

– прийняття рішення за результатами розгляду скарги;

– адміністративного арешту майна за результатами перевірки

Ст. 56, 82,
86, 94 ПК

Строки проведення фактичних перевірок установлено п. 82.3 ПК. Тривалість фактичних перевірок не повинна перевищувати 10 діб. Цей строк може бути продовжено, але не більше ніж на 5 діб і лише за наявності підстав для такого продовження, зазначених у цьому пункті ПК.

Строки проведення документальних позапланових перевірок наведено у п. 82.2 ПК.

Тривалість такої перевірки не може перевищувати:

– 15 р. д. – для великих платників податків;

– 5 р. д. – для СМП;

– 3 р. д. – для фізосіб-підприємців, які не мають найманих працівників та відповідають критеріям, установленим п. 82.2 ПК;

– 10 р. д. – для інших платників податків.

Строки оформлення результатів перевірок, подання скарги та її розгляду визначено ст. 86 ПК.

Адміністративне оскарження ППР здійснюється у строки, визначені ст. 56 ПК.

Строки накладення адміністративного арешту на майно платника податків установлено ст. 94 ПК

6

Строки вжиття заходів щодо погашення податкового боргу платників податків, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки, передбачені ст. 59–60, 87–101 ПК

Гл. 9 ПК

Увага! Установлені гл. 9 ПК строки стосуються лише тих платників податків, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки у період воєнного стану.

Правила, згідно з якими визначається можливість чи неможливість платника податків виконувати свої податкові обов’язки, установлені:

– пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК;

наказом Мінфіну від 29.07.2022 № 225, яким затверджено Порядок та Переліки документів, що підтверджують неможливість платника податків виконати свої обов’язки.

Докладніше про це ми писали в:

– «Як платникові податків підтвердити свою неможливість виконати податкові обов’язки через війну: затверджено наказ Мінфіну!»;

– «Повідомлення ДПС про неможливість виконувати податкові обов’язки та зразки заяв»

7

Строки визначення грошових зобов’язань згідно зі ст. 116 ПК

Ст. 54, 116 ПК

Увага! У переліку пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ зазначено строк визначення грошових зобов’язань із посиланням на ст. 116 ПК.

Однак ця стаття не встановлює правила визначення грошових зобов’язань – у ній передбачено штраф за відчуження платником податків майна, що перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди податкового органу.

Уважаємо, що до пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ закралася технічна помилка. А порядок визначення податкових та грошових зобов’язань закріплено у ст. 54 ПК

8

Строки подання та розгляду скарг на рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН

П. 56.3,
пп. 56.23.3 ПК

Згідно з п. 56.3 ПК, скарга на рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН має бути подана протягом 10 р. д. після отримання платником податків рішення податкового органу, яке хоче оскаржити. Механізм подання скарги визначено пп. 56.23.3 ПК та Порядком розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165.

Увага! Якщо строк подання скарги було пропущено з поважної причини, платник податків має можливість подати клопотання про відновлення пропущеного строку. Докладніше про це ми писали в «Подаємо клопотання про поновлення строку подання скарги на рішення про відмову в реєстрації ПН/РК»