Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Період перевірки зазначений в ухвалі суду підлягає обов’язковому виконанню

Редакція

05.04.2017 123 0 0

Управління аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області інформує платників податків про  внесення змін  Законом України № 1797 від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» до ст.102 Кодексу, а саме п. 102.1 викладено в такій редакції:

102.1. Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

В той же час, відповідно до п.п. 78.1.11 п.78.1 ст.78 Кодексу, документальна позапланова перевірка проводиться у разі отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення такої перевірки.

Разом з тим, на сьогоднішній день є практика призначення судами документальних перевірок  за період, що значно перевищує встановлений пунктом 102.1 ст.102 Кодексу термін. У такому випадку, контролюючий орган  зобов’язаний виконати рішення суду та провести документальну перевірку за весь зазначений в судовому рішенні період. Так як, відповідно до ст.124 Конституції України, судові рішення, які ухвалюються іменем України, є обов’язковими до виконання на всій її території.

Проведення перевірок дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства на підставі судових рішень має на меті збір доказів у кримінальних провадження, акт документальної перевірки є одним з таких доказів.

При цьому податкові повідомлення-рішення приймаються з урахуванням термінів давності, встановлених пунктом 102.1 ст.102 Податкового кодексу.

Джерело: http://ch.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...є

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали