Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Утримання офісного приміщення

Юлія Гужел

03.04.2018 2108 0 1

Йтиметься про ремонти та обслуговування офісної будівлі. Ми розглянемо облік таких робіт у власній та орендованій будівлях.

Офісне приміщення, власне чи орендоване, – це лице підприємства. Клієнти та відвідувачі, заходячи до нього, оцінюють не тільки чистоту всередині та наявність зручних меблів і техніки, але і якість ремонту. Усе це вкупі може багато що сказати про фінансову стабільність підприємства і вплинути на рішення клієнтів працювати з ним.

Роботи з утримання будівлі можуть бути класифіковані як технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти, а також поліпшення (реконструкція, добудова і т. п.). Визначення цих робіт містяться в різних нормативних актах, ДБН, ДСТУ. Наприклад:

  • технічне обслуговування – комплекс попереджувальних та інших заходів, спрямованих на забезпечення виконання об'єктом усіх його функцій протягом строку експлуатації. Сюди входять: чищення, обслуговування, перефарбування, ремонт (у разі необхідності), заміна частин об'єкта тощо (пп. 3.1.4 ДСТУ-Н Б А.1.1-81:2008);
  • поточний ремонт – комплекс ремонтно-будівельних робіт, що передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей і попередження передчасного зносу конструкцій та інженерного обладнання. Поточний ремонт може складатися з окремих робіт, які класифікуються як складові капітального ремонту у випадку, якщо в цілому немає необхідності проведення останнього (Лист Держкомітету з будівництва та архітектури від 30.04.03 р. № 7/7-401);
  • капітальний ремонт (згідно з п. 3.7 ДБН А 2.2.3:2014) – сукупність робіт на об'єкті будівництва, уведеному в експлуатацію у встановленому порядку, без зміни його геометричних розмірів і функціонального призначення, які передбачають втручання в несучі, огороджувальны системи при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв'язку з їх фізичним зносом та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також благоустрій території;
  • поліпшення – це додаткові вдосконалення, які розширюють можливості використання об'єкта, його матеріальну цінність, приводять до збільшення майбутніх економічних вигід, первісно очікуваних від використання об'єкта, і відображаються як капітальні інвестиції (п. 14 П(С)БО 7).

Також можна користуватися визначеннями і термінами, наведеними в Правилах № 76, Переліку № 150 та ін.

Зверніть увагу: усі ремонти та обслуговування повинні виконуватися з періодичністю, яка забезпечувала б найбільш ефективну експлуатацію будівлі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали