Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

На рахунок підприємства в банку накладено арешт: як платити зарплату та податки?

У чому проблема: накладення арешту на банківські рахунки не звільняє підприємство від обов'язку своєчасно виплачувати зарплату працівникам і перераховувати до бюджету податки та інші обов'язкові платежі. У разі порушення цього обов'язку на підприємство можуть бути накладені штрафні санкції, що потягнуть за собою фінансові втрати. І тоді до вже наявної проблеми з контрагентом додадуться нові.

Чим допоможе стаття: ви дізнаєтеся, у якому випадку держвиконавець має право накласти арешт на банківський рахунок; що робить у такій ситуації обслуговуючий банк; чи можна відкрити інший рахунок у банку, щоб проводити з нього необхідні платежі, і як чинять у такій ситуації на практиці досвідчені бухгалтери.

Ситуація
Господарський та апеляційний господарський суди прийняли рішення на користь контрагента підприємства, зобов'язавши підприємство виплатити йому певну суму. Підприємство оскаржило ці судові рішення в касаційному порядку. Але рішення вже набули законної чинності. Контрагент звернувся до державної виконавчої служби, вимагаючи примусового виконання судових рішень, прийнятих на його користь. Державний виконавець наклав арешт на кошти підприємства, що знаходяться на рахунку в банку.

Як учинити підприємству в цій ситуації, щоб виплатити заробітну плату працівникам і сплатити своєчасно податки та інші обов'язкові платежі до бюджету?

Що означає арешт коштів на банківському рахунку?

Арешт коштів на рахунку в банку – це тимчасове обмеження права клієнта банку – суб'єкта господарювання (далі – СГ) розпоряджатися власними коштами, що знаходяться на цьому рахунку в банку. Такий висновок випливає з норми ст. 1074 Цивільного кодексу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали