Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Про відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

30.09.2024 2 0 0

Чи є відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та обмежень щодо запобігання корупції?

За порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції особа може бути притягнута, зокрема, до адміністративної та дисциплінарної відповідальності.

В окремих випадках вчинення дій та/або прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів може містити ознаки складу одного з корупційних кримінальних правопорушень, перелік яких наведено у примітці до ст. 45 КК.

Ознаки конфлікту інтересів у складі кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК: використання влади та службового становища всупереч інтересам служби (в об’єктивній стороні складу); мета одержання неправомірної вигоди (у суб’єктивній стороні складу).

Адміністративна відповідальність передбачена за порушення окремих вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ст. 1727 КУпАП):

  • за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, — штраф від 1700 до 3400 гривень (ч. 1 ст. 1727 КУпАП);
  • вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, — штраф від 3400 до 6800 гривень (ч. 2 ст. 1727 КУпАП);
  • будь-яка із вищевказаних дій, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, — штраф від 6800 до 13600 гривень з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік (ч. 3 ст. 1727 КУпАП).

Дисциплінарна відповідальність передбачена за:

  • неповідомлення особою безпосереднього керівника про наявність у неї потенційного конфлікту інтересів;
  • невжиття керівником заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів у підлеглого;
  • непередачу в управління корпоративних прав чи порушення особою строків такої передачі, неповідомлення чи порушення строку повідомлення НАЗК про таку передачу в управління підприємств та корпоративних прав, ненадання до НАЗК нотаріально завіреної копії договору про таку передачу.

https://www.pfu.gov.ua

Коментарі до матеріалу